Prezes Nvidia zapowiada lawinę tabletów na początku 2011 roku - Tabletowo.pl

Prezes Nvidia zapowiada lawinę tabletów na początku 2011 roku

Tabletowo.pl Prezes Nvidia zapowiada lawinę tabletów na początku 2011 roku Nowości

Znaczna część tabletów internetowych, jakie niebawem trafią na rynek i pracować będzie pod kontrolą Androida, będzie wyposażona w nVidia Tegra. Nie bez powodu prezes tej firmy zdecydował się na dłuższy wywód na temat tego typu urządzeń.

Szef firmy, Jen-Hsun Huang, postanowił skomentować to, co obecnie dzieje się na rynku tabletów internetowych. Według niego są to jedynie większe wersje high-endowych smartfonów, a nie urządzenia z prawdziwego zdarzenia. Potwierdzeniem jego słów jest przede wszystkim fakt, iż dotychczasowe tablety działają w oparciu o systemy operacyjne przeznaczone dla telefonów komórkowych.

Huang potwierdza to, co dotychczas mówili przedstawiciele Google – że najnowsza wersja Androida, Gingerbread, będzie znacznie lepiej przystosowana do pracy na tabletach internetowych, niż obecna edycja – 2.2 Froyo. Popularny „piernik” ma sobie przede wszystkim dawać lepiej radę z obsługą dotykowego interfejsu. Miejmy nadzieję, że faktycznie tak będzie.

Co więcej, szef nVidia powiedział, iż tak naprawdę powinny się liczyć tylko niewielkie tablety internetowe, nieco większe od telefonów komórkowych z wyższej półki. Mają to być urządzenia mobilne z pogranicza smartfonów i netbooków.

Poczekajmy więc na początek 2011 roku, kiedy to na rynku powinno zadebiutować naprawdę wiele tabletów internetowych. Prawdopodobnie znaczną ich część zobaczymy podczas targów CES 2011 w styczniu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona