Ważne

Koszt wyprodukowania Galaxy Tab niższy niż iPada

iSuppli, strona internetowa znana z ciekawych artykułów na temat kosztów wyprodukowania poszczególnych urządzeń elektronicznych dostępnych na rynku, postanowiła wziąć pod lupę Samsunga Galaxy Tab. I co się okazało? Mimo tego, że sprzęt ten na półkach sklepowych jest droższy od iPada, koszt jego wyprodukowania jest sporo niższy.

W skrócie sytuacja wygląda następująco: koszt wyprodukowania jednego Samsunga Galaxy Tab to 205 dolarów, natomiast Apple iPada w wersji 16GB 3G – 264 dolary. Różnica widoczna jest gołym okiem: 59 dolarów. Chciałoby się powiedzieć: o co chodzi w takim razie?

Jak to jest, że Samsung Galaxy Tab, którego koszt wyprodukowania jest niższy niż Apple iPada, jest w sprzedaży droższy od niego o kilkaset złotych? Pytanie to pozostawię bez odpowiedzi. Możecie jednak porównać parametry techniczne obu tabletów (lub tu), może to Wam pomoże dojść do jakichś wniosków, które chętnie przeczytam w komentarzach.

Warto jednak prześledzić poniższą tabelkę, w której wyszczególniony został koszt poszczególnych komponentów, z których tworzony jest tablet Samsunga:

źródło

Komentarze

  • spawnn

    Samsung po prostu widział że nie ma konkurencji prócz Appla i chyba chciał ‘nakarmić’ wszystkich antyfanów koncernu i pewnie liczyli na sprzedaż u operatorów. Ogólnie zwęszyli kąsek do udojenia i już, mi się to nie podoba, ale wystarczy poczekać, a rynek wszystko sam ureguluje. Byle więcej konkurencji było

  • jasiek8l

    tablet powyżej 2000 to porażka bez względu na to co jest w środku… w końcu to tylko dodatkowe urządzenie obok komputera…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona