Ważne

Zoostorm SL8. 11,6-calowy tablet z Windows 7 Professional

Zoostorm SL8

Jeśli jesteś zwolennikiem Windowsa i tabletów internetowych, mających ekrany powyżej 10-cali, to Zoostorm SL8 stworzony został właśnie dla Ciebie.

Najważniejsze parametry techniczne tego urządzenia to dotykowy ekran o przekątnej 11,6-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor Intel Atom N450 o częstotliwości taktowania 1,66GHz, 2GB RAM oraz 32GB pamięci.

Tablet działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Professional został wyposażony również w wyjście HDMI, WiFi oraz dwa porty USB. Opcjonalnie jest również dostępny z modułem 3G.

Cena Zoostorm SL8 w powyższej konfiguracji to 499 funtów. Jeśli jesteście zainteresowani modelem z 3G, będziecie musieli wydać 80 funtów więcej. Tablet trafi do sprzedaży na początku grudnia 2010 roku. Na razie nie wiadomo czy pojawi się na półkach sklepowych poza granicami Wielkiej Brytanii.

Źródło

Komentarze

 • spawnn

  Jedną z podstawowych informacji podawanych przy tego typu urządzeniach powinien być czas pracy na baterii, a nie producenci rzucają tylko ekranem i bebechami, to nie komp stacjonarny… nabijają ludzi potem w bambuko

 • domator

  @spawnn słuszna uwaga

 • cortesss

  A druga informacja i raczej od tej bym zaczal, ze ten os- sie nie nadaje na tablety, co sam MS powiedzial.

 • SyoMas

  A tak z innej beczki przy tej okazji. Wydaje się, że do pewnych zastosowań pozostaje tylko Windows w tabletach bo:
  1. Można skorzystać z dysku zewnętrzenego podłączonego przez USB (a może w Androidzie też można?)
  2. Możliwe jest zmapowanie dysku sieciowego, np. podłączonego do routera (to już chyba w Androidzie odpada?)
  3. Możliwe jest wydrukowanie czegoś na drukarce czy to sieciowej czy to USB (a na Androidzie? cholibka, niewiele o nim wiem jak się okazuje)

  Wiem, wiem, to s? czysto komputerowe czynno?ci ale czy? nie zajdzie potrzeba skorzystania z powy?szych u?ywaj?c tabletu?

 • Prajn

  SyoMas – Dokladnie, tak samo to widze, chodz 7 najwidoczniej jest daleka od systyemu na tablety to dla wielu bedzie to mimowszystko najlepsza opcja.

  Wszystko sprowadza sie do czego tablet bedzie uzywany.

  Ja czekam na tablety od Asusa i tablet od HTC.

 • pokor

  @Syomas

  1 – można. Oczywiście sprzęt musi mieć port USB. Samsung Galaxy Tab np. nie ma, ale Archos 101 ma i to pełny, bez żadnych przejściówek.
  Co do pozostałych punktów to kwestia oprogramowania.

  Myślę, że jak już ten rynek tabletowy wreszcie wystartuje z kopyta, to ich funkcjonalność będzie rosnąć. Wystarczy spojrzeć na netbooki – miały być małym komputerkiem do internetu, a dla wielu stały się podstawowym komputerem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona