Ważne

Cena tabletu HTC będzie wynosić 790 dolarów?

Cena tabletu HTC

Premiera Samsung Galaxy Tab miała miejsce na początku września, a wciąż nie znamy sugerowanej przez producenta ceny tabletu w detalu. Dlaczego do tego nawiązuję? Ano dlatego, że w sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne informacje na temat sprzętu HTC i… jego ceny.

Parametry techniczne tabletu HTC mają być naprawdę ciekawe. Wśród nich mamy znaleść między innymi procesor nVidia Tegra 2, 32GB pamięci wewnętrznej, 2GB RAM oraz dotykowy wyświetlacz o nieznanej na razie przekątnej o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, obsługujący oczywiście multitouch.

Dopełnieniem jego specyfikacji miałyby być następujące dane: WiFi, GPS i Bluetooth. Na razie nie ma żadnych informacji na temat 3G. Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Chodzą plotki, że będzie to najnowsza jego wersja – 3.0 Gingerbread.

Według najnowszych spekulacji, tablet HTC ma kosztować 790 dolarów, czyli równowartość 2400 złotych. Jak na urządzenie o niezłej specyfikacji myślę, że jest to kwota do zaakceptowania. A jak jest według Was?

Wszystko wskazuje na to, że premiera tabletu HTC będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2011 roku.

Źródło

Komentarze

 • Spawnn

  Nie nei nie, za cenę pełnoprawnego kompa chcę pełnoprawnego kompa :P czyli na “dużym” systemie – do spokojnej obsługi wszystkiego na co mogę natrafić w wirtualnym świecie. Zresztą nie podano dla mnie kluczowego parametru – rozmiaru ekranu no i… czasu pracy na baterii. Jakby obie rzeczy były na dobrym poziomie (10″ i min. 10 h), a do tego by miał kamerki i hosta USB – to może może.

 • Spawnn

  zresztą równowartość 2400, czy tak naprawdę byłby za niecałe 3000 u nas.

 • Buddy

  Do zaakecptowania? Bullshit! Notion Ink ma to samo, a nawet więcej za mniej!

  • Katarzyna Pura

   Porównując do Adama faktycznie nie do zaakceptowania, ale do Galaxy Tab..

 • kslek

  cena o 1/4 za wysoka według mnie, ale ogólnie fajnie się zapowiada :)

 • Spawnn

  o matko, aż mi wstyd że wcześniej nie słyszałem o Adamie! Toż to genialne urządzenie jest! muszę je mieć, ma wszystko o czym zawsze wspominałem, co mi jest potrzebne w tablecie, a nawet więcej <3 aż mi ciśnienie skoczyło ^^ jeszcze ta cena, złoto!

 • morświn

  To opowiem wam coś:-)
  Wczoraj w desperacji pojechałem do salonu Vobis w moim mieście (przedział od 80 tysi do 100 tyś mieszkańców) , chcąc zakupić a przynajmniej zamówić jakiś tablet. Na moje pytanie sympatyczny Pan zaprezentował mi tablet graficzny firmy bodajże Wacomb, a kiedy grzecznie mu wytłumaczyłem o co mi chodzi na przykładzie Ipada to powiedział tak: Ipad to faktycznie tylko na zamówienie i podał cenę kosmoczną; na pytanie o urządzenia z tego segmentu rynku stwierdził iż ostatnio “były duże targi” i tam Samsung zaprezentował takie urządzenie ale jeszcze nie wiadomo kiedy i za ile będzie. Poza tym wyraził pogląd iż “Nikt [przed świętami w ten segment rynku wchodzić nie będzie” i że żadnych takich urządzeń po prostu nie ma”. Zbił mnie z tropu:-)
  I kto mówił że trzeba się znać na tym co się robi?

  I mam pytanie do Kasi w zwi?zku z tym ; czy te liczne aktualizacje na stronce tabletowo to tak na serio???:-):-):-) Przecie? tych urz?dze? wcale nie ma :-) (tak mówi? ten pan z Vobisa:-)

  Pozdrawiam i ?ycz? wytrwa?o?ci w pisaniu

  • Katarzyna Pura

   Haha, pan z Vobis niestety miał rację. Na razie trudno znaleść – uwaga – na polskim rynku, jakikolwiek inny tablet internetowy (nie mylić z graficznymi). Wszystkie są w fazie przedsprzedaży (to za granicą) albo producenci jeszcze nie wiedzą kiedy ich urządzenia pojawią się na półkach sklepowych. Ale z tym, że przed świętami żadne urządzenie tego typu się nie pojawi, to nie miał racji. Chociażby Galaxy Tab ma być dostępny w Europie (miejmy nadzieję, że także w Polsce) jeszcze we wrześniu…
   I spokojnie, newsów sobie nie wymyślam, bo są oparte na źródłach (które zawsze podaję) :) :) :)

 • morświn

  Broń Panie Boże żebym Cię podejrzewał o wymyślanie newsów (zwłaszcza że są udokumentowane zazwyczaj filmikami a to byłoby Ciężko podrobić):-)
  PO prostu ,chyba jak każdego ,męczy mnie to czekanie na tablet internetowy o średnich parametrach w przystępnej cenie. Albo chociaż na Chińczyka jako tako chodzącego, zwłaszcza że na test Ekena jeszcze poczekamy (to w związku z tyloma zwycięzcami konkursu)
  Po prostu nie wiem co kupić. Chciałem w desperacji zamówić Toshiba Journ.e Touch do momentu jak zobaczyłem czas działania baterii.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona