Ważne

Prezes Best Buy: sprzedaż laptopów spadła o połowę. Przez iPada

sprzedaż laptopów

Odkąd iPad, rewelacyjny twór Apple, pojawił się na rynku, sprzedaż laptopów spadła o połowę. Właśnie tak skomentował obecny w świecie tabletowy trend prezes Best Buy, Brian Dunn. Komu jak komu, ale akurat temu człowiekowi można uwierzyć – w końcu jest głową jednego z najpopularniejszych sklepów internetowych sprzedających elektronikę.

Dunn, w wywiadzie udzielonym wall Street Journal, powiedział, że jego firma musi zwiększyć zapas tabletów internetowych i czytników książek elektronicznych, a zmniejszyć – notebooków i netbooków. Co więcej, prezes Best Buy przewiduje świetlaną przyszłość kontrolerom ruchu, takim jak Microsoft Kincet czy Sony PlayStation Move.

Czyżby faktycznie laptopy miały odejść do lamusa, a ich miejsce miały by zastąpić tablety internetowe – nie dość, że mobilne, nieżle wyglądające, to jeszcze z niezłymi parametrami technicznymi? Jak myślicie?

Źródło

Komentarze

  • Jakub

    Nigdy bym nie myślał, że aż 50 % osób, które chce kupić notebooka zdecyduje się jednak na tableta.
    PS
    Nie podważam tych liczb, ale nie zgadzam się z tezą, że jemu nie zależy by tak mówić. Wszak zarabia na tym, że ludzie kupują sprzęt. Notebooki są wszędzie a tabletów pod strzechy jeszcze mało zawędrowało. Widzi więc świetlaną przyszłość w tym nowym trędzie, który na pewno zwiększy obroty bardziej niż regularna wymiana notebooków co jakiś czas.

  • magic

    Nie dziwię się, w końcu idziemy z duchem postępu technologicznego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona