Neofonie WeTab z MeeGo na IFA 2010 (wideo) - Tabletowo.pl

Neofonie WeTab z MeeGo na IFA 2010 (wideo)

Tabletowo.pl Neofonie WeTab z MeeGo na IFA 2010 (wideo) Nowości

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałam o tablecie internetowym WeTab, pracującym pod kontrolą Androida? Niespodziewanie producent tego sprzętu, prezentując go na zakończonych już targach technologicznych IFA 2010, poinformował, że działa na platformie MeeGo, która powstała we współpracy Nokii z Intelem.

Neofonie WeTab, bo tak brzmi pełna nazwa tego modelu, początkowo miał się nazywać WePad, o czym wspominałam nie tak dawno. Nie wiadomo dlaczego firma produkująca to urządzenie w ostatniej chwili zdecydowała się na zmianę systemu operacyjnego, ale może to być skuteczny zabieg marketingowy.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, specyfikacja WeTab zawiera przede wszystkim procesor Intel Atom N450 o taktowaniu 1,66GHz, grafikę GMA 3150, a także pojemnościowy ekran o przekątnej 11,6-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Na jego pokładzie nie zabraknie także 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej, kamerki internetowej o rozdzielczości 1,3 Mpix, slotu kart SIM, 3G, WiFi, Bluetooth, GPS oraz baterii pozwalającej na maksymalnie sześć godzin pracy.

Tablet Neofonie WeTab pojawi się w sprzedaży jeszcze przed końcem bieżącego roku. Jego cena ma wynieść 880 dolarów (za wersję z 3G i GPS).

Poniżej krótki przegląd urządzenia:

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona