Ciekawy patent Samsunga: podwójny ekran dotykowy - Tabletowo.pl
Ważne

Ciekawy patent Samsunga: podwójny ekran dotykowy

Tabletowo.pl Ciekawy patent Samsunga: podwójny ekran dotykowy Ciekawostki Nowości Samsung

Samsung złożył wniosek do urzędu patentowego o przyznanie bardzo ciekawego patentu. W skrócie można powiedzieć, że chodzi o urządzenia posiadające ekran dotykowy, w którym dwie strony (zarówno górna, jak i dolna) reagują na dotyk.

W przeciwieństwie do np. Motoroli Backflip, która oferuje podobne rozwiązanie, Samsung planuje urozmaicił swoją technologię o wbudowane oprogramowanie. Dzięki niemu dotyk pierwszego ekranu nie odpowiadałby akcji na drugim i odwrotnie. Co więcej, oprogramowanie ma zapewnić również możliwość wykonywania różnych czynności na obu stronach urządzenia.

Dzięki temu uzyskujemy bardzo ciekawe rozwiązanie: dwa pulpity na dwóch ekranach, korzystające z jednego tableta. Gdy zbliża się pracodawca, możemy szybko przenieść się do właściwego środowiska.

Czy urządzenia korzystające z patentu ukażą się na rynku oraz kiedy Samsung otrzyma prawa patentowe – obecnie nie ma na ten temat żadnych informacji. Wiadomo jednak, że wprowadzenie na rynek takich urządzeń daje możliwość upraszczania interfesjów aplikacji przy zachowaniu ich możliwości, bowiem oprogramowanie na obu ekranach może być różnie skonfigurowane.

recenzownia, Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona