Ważne

Flat Computing przedstawia 10-calowy tablet FlatPad A10

tablet FlatPad A10

Jeśli wprowadzony w ostatnich dniach do sprzedaży w Stanach tablet Augen GenTouch78, kosztujący 150 dolarów (z ekranem 7-cali, 800 x 400, procesorem 800 MHz) nie jest urządzeniem spełniającym Twoje oczekiwania, ciekawe co powiesz na prawie dwa razy droższy, ale też znacznie ciekawszy, tablet FlatPad A10.

Specyfikacja FlatPad A10, jak sami zaraz zobaczycie, jest bardzo interesująca. Mówiąc o tym tablecie nie sposób nie wspomnieć o dotykowym, rezystancyjnym ekranie o przekątnej 10,2-cali, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli i jakości HD. Jego sercem jest procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1GHz z 256MB RAM oraz 2GB pamięci wewnętrznej.

To jednak nie koniec ciekawych danych technicznych modelu. Akcelerometr, WiFi, slot kart microSD, głośniki stereo, port USB oraz jack audio to właśnie tym może się pochwalić tablet Flat Computing. Nie bez znaczenia jest również bateria o pojemności 2400 mAh, mająca pracować z włączonym WiFi przez 5 godzin lub do 7 godzin bez podłączenia do sieci.

FlatPad A10 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.1. Producent obieca? jednak, że w sierpniu ma się pojawić aktualizacja platformy do nowszej wersji – 2.2 Froyo.

Najnowsze urządzenie Flat Computing właśnie trafia na półki sklepowe w Stanach. Cena FlatPad A10 to 285 dolarów, czyli ok. 875 złotych.

Źródło

Komentarze

 • Wojtek

  Jakim cudem ekran, który wyświetla 1024 piksele ma zmieścić 1080 szumnie zwane HD ?

  Opis brzmi jak z aukcji :/

  • Katarzyna Pura

   Tym samym cudem, co Galaxy Tab. Też ma 1024 x 600 pikseli i bardzo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem HD, a nawet Full HD.

   • Wojtek

    Pani Katarzyno,
    proszę mi to wyjaśnić – jak obraz 1920×1080 ma zostać bez obniżenia jakości wyświetlony na ekranie 1024×600 ?

    • Katarzyna Pura

     Jasne, masz rację, że teoretycznie powinno brakować linijek zarówno w pionie, jak i poziomie i obraz powinien być zeskalowany. Jednak uczepiając się tego Galaxy Tab-a – producent utrzymuje, że wyświetla Full HD, a i osoby testujące go twierdzą, że doskonale sobie radzi z taką jakością. Jak więc to wytłumaczyć? Przyznaję, tego nie wiem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona