Mesa Rugged Pad – mocarny tablet

Mesa Rugged Pad

Jeśli myślisz, że tablety internetowe przeznaczone są wyłącznie dla użytkowników domowych, jesteś w wielkim błędzie. Urządzeń tych z powodzeniem można używać podczas wszelkich podróży odbywających się w bardzo trudnych warunkach oraz do zadań specjalnych. Wtedy potrzebne są wytrzymałe, mocarne wręcz tablety.

Jednym z nich jest Mesa Rugged Pad. Sprzęt jest odporny na kurz, zanieczyszczenia, upadki z dużej wysokości, niskie i wysokie temperatury (aż do 50 stopni Celsjusza). Co więcej, jest wodoodporny.

Specyfikacja techniczna tabletu Mesa Rugged Pad to przede wszystkim procesor Intel PXó20 o taktowaniu 806MHz z 256MB RAM, 4GB ROM, dotykowy ekran o przekątnej 5,7-cali oraz system operacyjny Windows. Nie bez znaczenia jest obecność portów USB, WiFi, Bluetooth, 3G oraz aparatu o rozdzielczości 3,2 Mpix.

Nie sposób nie wspomnieć o baterii, w którą zostało wyposażone urządzenie. Producent obiecuje, że jest ona w stanie wytrzymać na jednym ładowaniu aż 16 godzin pracy. Jest to bardzo dobry wynik jak na tablet internetowy.

Niestety, data wejścia do sprzedaży oraz cena tabletu Mesa Rugged Pad nie zostały ujawnione.

Komentarze

  • Takie temperatury wytrzymuje wiele tabletów klasy rugged. Obecnie na polskim rynku pojawiła się oferta NoteStar. Tam najtańszy tablet kosztuje już 4470 zł brutto

  • Wymagania dla kontrolerów w geodezji znacznie wzrosły. Teraz komputer tego typu oprócz wytrzymałości musi jeszcze mieć dużą wydajność. Warto zobaczyć model bardzo podobny ale znacznie wydajniejszy – NoteStar HR5600

  • Super tablet cztero-rdzeniowy RuggedPAD T70H http://www.ruggedpad.pl

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona