Ważne

1&1 SmartPad – tablet z Androidem rodem z Niemiec

1&1 SmartPad

Jeden z największych niemieckich dostawców internetu, firma 1&1, postanowiła wyprodukować swój własny tablet. Od pomysłu do jego realizacji nie minęło zbyt długo czasu, dzięki czemu możemy dziś przyjrzeć się z bliska tabletowi SmartPad.

Od razu rzuca się w oczy podobieństwo nazwy niemieckiego urządzenia do prekursora tabletowego szaleństwaApple iPada. Szkoda, że tak wielu producentów decyduje się na nazywanie własnych produktów tak, by kojarzyły się właśnie ze sprzętem firmy z Cupertino.

1&1 SmartPad

Przejdźmy jednak do specyfikacji 1&1 SmartPad. Tablet może się pochwalić między innymi dotykowym ekranem o przekątnej 7-cali, WiFi, 3G, portem USB oraz czytnikiem kart SD. Co więcej, został wyposażony w procesor ARM 11 o taktowaniu 500 MHz, 1GB ROM oraz 256MB DDR RAM.

Na uwagę zasługuje również system operacyjny, pod kontrolą którego będzie działać tablet niemieckiej firmy. Będzie to Google Android w jednej ze starszych wersji – 1.6. Co ciekawe, urządzenie ma otrzymać aktualizację platformy do najnowszej wersji – 2.2 Froyo – we wrześniu.

Tablet 1&1 SmartPad będzie dostępny w Niemczech już w lipcu bieżącego roku. Jego cena nie została ujawniona.

Źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona