20 milionów pobrań Mario Kart Tour w ciągu 24 godzin

Chyba każdy z Was kojarzy serię Mario. Na rynku jest już dostępna nowa odsłona gry z wąsatym hydraulikiem w tytule. Mario Kart Tour jest dostępny jako gra „free to play” na systemy iOS i Android. Przez pierwsze 24 godziny produkcja została pobrana 20 milionów razy, generując przy tym milion dolarów zysków.

Gra zanotowała najlepszy start ze wszystkich mobilnych tytułów Nintendo biorąc pod uwagę liczbę pobrań. Potroiła nawet wynik Super Mario Run, który wynosił 7 milionów pobrań.

Reklama
Ranking pobrań aplikacji w pierwszym dniu wejścia na rynek (źródło: Gizchina)

Tytuł jest też najbardziej ściąganą pozycją na iPhona na większości rynków. Nie jest jednak najbardziej przychodowy. W tej kategorii zajmuje trzecie miejsce. Liderem przynoszącym najwięcej zysków jest Fire Emblem Heroes, a na drugim miejscu znajduje się Super Mario Run.

Mario Kart Tour możemy pobrać za darmo, jednak gra zawiera płatną zawartość. Jednym z DLC jest Gold Pass, który odblokowuje dodatkowe opcje i nagrody. Miesięczny koszt takiej opcji to 4,99$ (ok. 20 zł), co wydaje się dosyć sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli mówimy o produkcji na telefon.

Wspomnę jeszcze, że wydawca i co-developer DeNA eksperymentuje z darmowym dwutygodniowym okresem próbnym. Ciekawe, jak takie rozwiązanie wpłynie na monetyzację produkcji.

Źródło: gizchina.com