20-krotny zoom w aparacie Google Pixel 4? To bardzo możliwe

Smartfony z linii Pixel od Google znane są z wysokiej jakości aparatów fotograficznych i Pixel 4 raczej nie powinien być pod tym względem wyjątkiem. Potwierdza to aktywność na Instagramie jednej z ważniejszych osób pracujących przy projekcie tego urządzenia.

Dyrektor ds. projektowania w Google, Claude Zellweger, udostępnił na swoim profilu na Instagramie tajemnicze zdjęcie. Przedstawia ono „światło i cień” w Google Design Studio. Według Zellwegera, fotografia została ujęta przy pomocy aparatu w Pikselu z 20-krotnym zoomem. Obecnie Google nie ma w swojej ofercie sprzętu, który odpowiadałby takiemu opisowi, więc najwyraźniej dyrektor działu projektów po po prostu drażni się z osobami oczekującymi na nowy smartfon firmy.

Reklama
View this post on Instagram

Light + Shadow #googleIDstudio

A post shared by Claude Zellweger (@claudezellweger) on

Piksele 3 dysponują maksymalnym przybliżeniem 10x, i to wyłącznie cyfrowym. Nawet jeśli powyższe zdjęcie zostałoby uchwycone aparatem z tego modelu, to na fotografii nie dostrzeglibyśmy tylu szczegółów. Oznacza to, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z pierwszym zdjęciem uchwyconym przez następcę Piksela 3 i oficjalnie opublikowanym przez jedną z osób odpowiedzialnych za rozwój tego urządzenia.

Jakość obrazu jest zastanawiająca. Być może Google użyje swojej magii oprogramowania w połączeniu z mocą teleobiektywu 16 Mpix, aby umożliwić tak mocne zbliżenia. Jest to coś, czemu zdecydowanie będzie warto się przyjrzeć.

Poza tym niewiele wiadomo o możliwościach fotograficznych smartfonów Pixel 4 i Pixel 4 XL. Ich ogólna specyfikacja jest już jednak znana.

AKTUALIZACJA

Okazało się, że Zellweger do zrobienia powyższego zdjęcia użył… Piksela 3A. Najpierw przybliżył obraz cyfrowo, a potem wykadrował zdjęcie. Tylko po co ta wzmianka o przybliżeniu 20x ? Nieźle mnie strollował.

Specyfikacja Google Pixel 4 i Pixel 4 XL ujawniona. Na liście parametrów m.in. ekran 90 Hz

źródło: Claude Zellweger