2 czerwca Xiaomi otworzy pierwszy autoryzowany punkt w Polsce! 16

2 czerwca Xiaomi otworzy pierwszy autoryzowany punkt w Polsce!

To nie pierwszy raz, kiedy Xiaomi przymierza się do otwarcia autoryzowanego sklepu w Polsce. Kiedyś, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy ABC Data zostało oficjalnym dystrybutorem urządzeń ten marki, mówiło się, że Chińczycy chcą mieć swój salon w Złotych Tarasach. Ostatecznie jednak z tego zrezygnowano, z uwagi na zbyt wysokie koszty utrzymania takiej placówki. Ale – jak się właśnie okazuje – Chińczycy nie porzucili tego pomysłu, czego dowodem jest fakt, że 2 czerwca otworzą swój punkt w Warszawie.

A dokładniej w Centrum Handlowym Arkadia, mieszczącym się w stolicy przy alei Jana Pawła II 82 (od poniedziałku do soboty czynne jest od 10:00 do 22:00, natomiast w niedziele od 10:00 do 21:00). Konkretna lokalizacja, w tym poziom galerii, na którym się ma znajdować, nie jest jednak jeszcze znana.

Jak podaje serwis źródłowy, punkt ma spełniać dwie role. Przede wszystkim ma być miejscem, w którym klienci będą mogli kupić oficjalnie dostępne w Polsce urządzenia Xiaomi (czyli m.in. smartfony). Ale na wystawie pojawi się także sprzęt, którego nikt z błogosławieństwem producenta u nas nie dystrybuuje. Mowa tu na przykład o telewizorach czy inteligentnym wyposażeniu domu.

Tego ostatniego nie będzie można jednak kupić, a wyłącznie zobaczyć, „pomacać”. Ma to pomóc podjąć klientom ewentualną decyzję o sprowadzeniu sprzętu z Chin. Mimo wszystko to całkiem niezłe zagranie, ponieważ z pewnością przyczyni się do jeszcze większego spopularyzowania marki Xiaomi w Polsce.

Aktualizacja:

Jak sprostował serwis źródłowy, nie będzie to typowy salon (jak Samsung Brand Store czy Sony Centre), tylko wydzielona, sporych rozmiarów strefa na terenie CH Arkadia.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi Note 3 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję; a tu porównanie wersji z oficjalnej polskiej dystrybucji i sprowadzonej z Chin)

Źródło: Komórkomania