19 października nie zobaczymy nowego flagowca od Xiaomi, a hybrydowy tablet?

Mimo, że wiele osób wyczekuje z niecierpliwością Xiaomi Mi 5, to producent postanowił jeszcze nieco wstrzymać się z prezentacją tego urządzenia. 19 października będzie miała miejsce konferencja prasowa Xiaomi, ale nie poznamy tam nowego flagowca. W takim razie czego możemy się spodziewać…?

Xiaomi Mi 5 ma być wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz AMOLED w rozdzielczości QHD, a jego sercem będzie procesor Qualcomm Snapdragon 820 wraz z 4GB RAM. Oprócz tego w urządzeniu powinniśmy znaleźć aparaty o matrycach 16 i 8 Mpix, a całość dopełni akumulator o pojemności 3030 mAh oraz Android w wersji 5.1.1.

Taka specyfikacja była dostępna w sieci już od dłuższego czasu. Obecność Snapdragona 820 wykluczałaby więc premierę w tym roku. Przedstawiciele Xiaomi rozwiali całkiem wątpliwości informując, że 19 października nie zostanie zaprezentowany Mi 5.

Spekuluje się, że podczas konferencji nie poznamy żadnego nowego smartfona z logo Xiaomi na obudowie. Początkowo spekulowano, że główną gwiazdą wydarzenia ma zostać sprzęt do gier wideo. Tymczasem w sieci pojawił się taki oto teaser:

xioami-mipad-2-teaser

Patrząc na niego trudno nie odnieść wrażenia, że Xiaomi szykuje premierę… tabletowej hybrydy, czyli urządzenia składającego się z dwóch części: ekranu i klawiatury. Czyżby Xiaomi Mi Pad 2 z klawiaturą? Cóż, wszystko okaże się jasne już za kilka dni.

Źródło: phonearena, gizchina