18 listopada dowiemy się czy Huawei może współpracować z Google

18 listopada decydujący dla Huawei. Ważą się losy współpracy chińskiego producenta z Google

Dołącz do dyskusji 0

Huawei umożliwia swoim smartfonom dostęp do aplikacji i usług Google na mocy tymczasowego mandatu uprawniającego firmę do współpracy z przedsiębiorstwami z USA. To pozwolenie kończy się jednak z dniem 18 listopada. Jest szansa, że zgoda zostanie przedłużona o kolejne pół roku.

Departament Handlu Stanów Zjednoczonych może przedłużyć ograniczone zwolnienie od blokady współpracy amerykańskich firm z chińskim koncernem Huawei. Obecna licencja wygasa w poniedziałek 18 listopada. Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez Politico, Departament Handlu prawdopodobnie udzieli zgody na kolejne pół roku prowadzenia biznesu w takiej kooperacji.

Przynajmniej dwie osoby zaznajomione ze sprawą potwierdzają, że decyzja ta zostanie podana do informacji publicznej właśnie w takiej formie. Dzięki temu firmy telekomunikacyjne będą mogły nadal liczyć na pomoc Huawei przy serwisie urządzeń łączności, a smartfony i tablety otrzymają kolejne wersje oprogramowania i konieczne aktualizacje.

Jeśli licencja Huawei rzeczywiście zostanie przedłużona, właściciele smartfonów Huawei i Honor będą mogli spodziewać się upgrade’ów aż do maja 2020 roku. Oczywiście niedawno wydane smartfony z linii Mate 30 nadal będą pozbawione usług Google, bo nie załapały się na ograniczone warunki współpracy.

Huawei Mate 30 Pro – żałuję, że mogłam z niego korzystać tylko kilka godzin

Mimo tego, że Huawei od maja 2019 roku znajduje się na amerykańskiej liście podmiotów, z którymi firmy z USA mają zawężone możliwości handlu, wyniki finansowe chińskiego giganta nie wykazały ogromnych strat, czego początkowo się obawiano. Wręcz przeciwnie – na rodzimym rynku Huawei radzi sobie lepiej niż kiedykolwiek i czeka na możliwość ponownej ofensywy na rynki zachodnie, kiedy (lub: jeśli) tylko zostaną uchylone wszelkie ograniczenia handlowe.

W poniedziałek powinniśmy poznać dokładne informacje na temat powyższej decyzji.

USA vs Huawei – koniec bana już blisko?

źródło: Politico przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona