17 na 20 osób wybiera ekran w Galaxy Tab S?

Tablety Samsung Galaxy Tab S już przed premierą budziły bardzo wiele emocji. Ich największą zaletą mają być 8,4 oraz 10,5-calowe ekrany Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Jednak tu nie rozdzielczość gra główne skrzypce, a technologia w jakiej zostały one wykonane. Dla wielu nazwa Super AMOLED oznacza, że jest to najlepszy z możliwych dostępnych obecnie wyświetlaczy na rynku, który cechuje się genialną czernią oraz bardzo wyrazistymi kolorami. Jednak co będą sądzić przypadkowi ludzie?

Według reklamy Samsunga, którą widzicie powyżej, aż 17 na 20 osób wybrało ekran Galaxy Tab S, a nie inny tablet z wyświetlaczem LCD. Jakie były opinie?

Detale są niesamowite.”

Wygląda jakbym mogła tam wejść.”

Obraz ma więcej życia.”

Wygląda jak okno.

Oczywiście można powiedzieć, że to reklama Samsunga i dlatego pojawiły się takie opinie. Ale wystarczy spytać kogokolwiek, kto używa sprzętu z wyświetlaczem koreańskiej firmy, co o nim sądzi, żeby przekonać się jak to naprawdę wygląda. A jeśli nie macie nikogo pod ręką, to wystarczy przeczytać wpis Kasi z Nowego Jorku. Możecie również zaproponować jak powinna sprawdzić mniejszy tablet Galaxy Tab S 8.4.

Ja przez długi czas korzystałem z budżetowego telefonu Samsung Omnia M, który ma wyświetlacz Super AMOLED i mimo przeciętnych parametrów (4 cale i rozdzielczość 480 x 800 pikseli) byłem zachwycony jego ekranem. Mimo, iż nie jestem fanem Koreańczyków, to ich technologia Super AMOLED jest znakomita i nie dziwi mnie taki wynik testu.