15 milionów iPadów sprzedanych na całym świecie

Choć iPad nie jest moim ulubionym tabletem, nie wypada mi nie napisać na temat dość istotnej kwestii dotyczącej właśnie tego urządzenia. Jako że 2010 rok dobiegł końca Apple podsumowało ilość sprzedaży poszczególnego sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie. I tak, w ciągu ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku sprzedało się: 19,45 mln iPodów, 16,24 mln iPhonów oraz 4,13 mln komputerów Mac. A jak przedstawiała się sprzedaż najbardziej interesującego nas modelu – iPada?

Tylko w ciągu ostatniego kwartału 2010 roku w ręce nowych użytkowników powędrowało 7,33 miliona egzemplarzy tego tabletu. Jest to kilkadziesiąt procent więcej niż w poprzednim kwartale, w którym to sprzedało się 4,19 mln sztuk. Jeszcze mniej Apple zanotowało w drugim kwartale – 3,27 mln. Doskonale widać, że w ostatnim kwartale 2010 roku sprzedało się tyle iPadów, co w poprzednie dwa kwartały razem.

Nie potrzeba tu zbyt wielkiej filozofii i nie trudno policzyć, że od momentu rynkowej premiery urządzenia, iPad rozszedł się w ilości 14,79 milionów na całym świecie. Z którejkolwiek strony by nie spojrzeć na tą liczbę – jest ona wielka i przedstawia jak przebojowym sprzętem jest iPad, będący prekursorem tabletowego szaleństwa, którego nie da się obecnie nie zauważyć i przejść obok niego obojętnie (dlatego zapraszamy wszystkich do czytania Tabletowo).

Jak będzie wyglądała sprzedać iPada w 2011 roku? Osobiście uważam, że w momencie pojawienia się na rynku wielu rywali (jak chociażby Motorola Xoom), sprzedaż tabletu Apple trochę spadnie. Nie twierdzę, że jakoś gwałtownie, ale na pewno powinniśmy zauważyć tendencję spadkową. Inaczej będzie, jeśli niebawem na rynek trafi iPad 2, w którym – podobnie jak w przypadku iPada pierwszej generacji – w momencie premiery będzie technologicznie o sto lat przed pozostałymi producentami (którzy w większości nawet nie brali się za takie coś, jak tablety…).

A, na koniec chyba dobrą konkluzją będzie, jeśli powiem, że Apple przewidywało zakończenie 2010 roku ze sprzedanymi 8 milionami iPadów. Jest prawie 15 mln… jeszcze jakieś pytania? ;)

źródło