14 milionów iPadów sprzedanych w Q3 2012 - Tabletowo.pl

14 milionów iPadów sprzedanych w Q3 2012

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl 14 milionów iPadów sprzedanych w Q3 2012 Apple Nowości

Podczas ostatniej konferencji prasowej, na której poznaliśmy iPada mini i iPada czwartej generacji Apple zdradziło bardzo interesującą kwestię dotyczącą swoich tabletów. Otóż, jak zapewne część z Was pamięta, od momentu wprowadzenia iPada na rynek, na świecie firma sprzedała ponad 100 milionów iPadów wszystkich generacji. Dziś dowiedzieliśmy się jaką część tej liczby stanowią urządzenia, które zniknęły z półek w ostatnim kwartale.

Jak się właśnie okazało, w ciągu trzeciego kwartału 2012 roku (będącego czwartym kwartałem roku fiskalnego), koncern z Cupertino sprzedał 14 milionów tabletów. Daje to wzrost o 26 procent względem analogicznego okresu roku poprzedniego (a spadek względem poprzedniego kwartału, kiedy to sprzedało się 17 milionów sztuk).

Ale Apple to nie tylko tablety. Sprawdźmy jak sprzedawały się pozostałe urządzenia koncernu spod znaku nadgryzionego jabłka w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
– iPhone: 26,9 mln (wzrost o 58% względem analogicznego kwartału 2011),
– Mac: 4,9 mln (wzrost o 1%),
– iPod: 5,3 mln (spadek o 19%).

Ale w biznesie ważne są również pieniądze – jak ta kwestia przedstawiała się u Apple w ciągu ostatnich trzech miesięcy? Otóż przychód firmy wyniósł 37 miliarda dolarów, natomiast zysk – 8,2 miliarda dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona