13,8 mln - oto liczba upadku Windows Phone | Tabletowo.pl

13,8 mln – oto liczba upadku Windows Phone

Dołącz do dyskusji 0

Niemal 14 mln urządzeń. Tyle smartfonów z serii Lumia sprzedał w całym 2015 roku Microsoft. W tym roku nie będzie lepiej – będzie gorzej. W ostatnim kwartale firmie z Redmond udało się sprzedać… 1,2 mln Lumii. Gorzej być nie może?

Liczby wyglądają tym bardziej przygnębiająco, jeżeli zestawimy je z poprzednimi latami. Przyjrzyjmy się sprzedaży smartfonów Lumia w ostatnich latach (liczonych jako lata fiskalne):

  • rok 2014 – 5,8 mln Lumii + 50,8 mln „innych telefonów”
  • rok 2015 – 36,8 mln Lumii + 126,8 mln „innych telefonów”
  • rok 2016 – 13,8 mln Lumii + 75,5 mln „innych telefonów”

Warto tutaj zaznaczyć, że w czwartym kwartale 2014 roku zakończono przejęcie Nokii. Od tego czasu Microsoft sprzedawał Lumie już pod swoją marką. Jak widać, Lumia nie zdążyła się porządnie rozpędzić, a już zaczęła upadać. Trudno nie winić za to firmy z Redmond, która swoimi poczynaniami solidnie przyczyniła się do praktycznego zabicia projektu Lumia.

Cała nadzieja Microsoftu w mitycznym Surface Phone. Jeżeli firmie uda powtórzyć się sukces tabletu Surface, Windows 10 Mobile może w końcu stanie się czymś więcej niż ciekawostką. Obawiam się jednak, że jakiekolwiek nie byłyby mówiąc kolokwialnie „bebechy”, podstawowym problemem Surface Phone będzie system. Tablet i notebook Microsoftu sprzedają się dobrze, „bo to Windows”. Ze smartfonem będzie jednak inaczej – tutaj ludzie przyzwyczajeni są do Androida i trudno będzie im przerzucić się na Windows Mobile.

Źródło: Liliputing

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona