13,3-calowy Samsung ATIV Q: Windows 8 i Android na jednym tablecie | Tabletowo.pl

13,3-calowy Samsung ATIV Q: Windows 8 i Android na jednym tablecie

Dołącz do dyskusji 0

Na dzisiejszej konferencji w Londynie światło dzienne ujrzał najnowszy tablet koreańskiego koncernu Samsung. ATIV Q, bo taką nazwą nosi urządzenie, charakteryzuje się nowoczesną specyfikacją, która stawia je na równi z konkurencyjnymi produktami. Jednakże jest coś, co odróżnia go od większości z nich. Tablet pracuje pod kontrolą dwóch systemów operacyjnych: Windowsa 8 i Androida.

Specyfikacja Samsunga ATIV Q obejmuje gigantyczny, bo aż 13,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli (qHD+, 275 ppi) i jasności pozwalającej na komfortową obsługę w pełnym słońcu, wydajny procesor Intel Core i5 z serii Haswell, czytnik kart microSD oraz akumulator mający pozwolić na 9 godzin pracy. Przy grubości 13,9 mm, tablet waży 1,29 kg.

Tablet charakteryzuje się konstrukcją typu slider, dzięki której część mieszczącą ekran i podzespoły można unieść, by odsłonić pełnowymiarową klawiaturę i stojak utrzymujący urządzenie pod kątem pozwalającym na komfortową pracę. Ponadto, warstwę dotykową ATIV Q wyposażono we wsparcie dla wykrywającego poziomy nacisku rysika S-Pen, dzięki któremu pisanie, rysowanie i obsługa interfejsu obu systemów jest czystą przyjemnością.

Skoro o systemach mowa, Samsung ATIV Q pracuje pod kontrolą Windows 8 i Androida 4.2.2 Jelly Bean jednocześnie. Oznacza to, że przełączenie się między nimi trwa ułamek sekundy, na ekranie głównym Windowsa 8 można umieszczać skróty do aplikacji napisanych dla Zielonego Robota, a wymiana plików jest bajecznie prosta. Wyobraźcie sobie, że w Photoshopie edytujecie ulubione zdjęcie z wakacji, po czym za pomocą jednego przycisku uruchamiacie Androida i publikujecie je na Instagramie. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Samsung ATIV Q trafi do sklepów w trzecim kwartale bieżącego roku, na początku jesieni, gdy rodzice będą szykować dzieciom wyprawki do szkoły.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona