12 kolorowych skórek dla przeglądarki Google opublikowanych w Chrome Web Store. To jeszcze nie tryb nocny

To, co od zawsze podobało mi się w przeglądarce Firefox, to mnogość naprawdę ładnych motywów dostępnych w sklepie z rozszerzeniami Mozilli. Potrafiły sprawić, że praca stawała się nieco bardziej przyjemna, przynajmniej pod względem estetycznym. Chrome prawie od zawsze pozostawał jednak biały. Od dziś możemy nieco zmodyfikować jego wygląd, choć nieznacznie.

Nowe motywy nie są stworzone przez zewnętrznych deweloperów – zabrali się za to pracownicy Google’a.

Wśród różnych wersji kolorystycznych, znajdziemy również także Just Black. Wydawałoby się, że wprowadzi on czerń w całym programie, jednak tak się nie dzieje. Zmianie koloru ulegają tylko paski aplikacji, zakładek oraz tło strony startowej. Pasek adresu pozostaje mocno kontrastowy względem reszty programu i finalnie, jak dla mnie, zamiast zwiększać czytelność Chrome’a, tylko ja obniża.

Wypróbowałem także motyw Black & White, i sytuacja przedstawia się podobnie, przy czym przynajmniej wiadomo, która karta jest aktywna.

 

Ostatecznie wybrałem motyw Serenity, i zobaczymy, jak długo z nim wytrzymam.

Tematy działają we wszystkich wersjach Chrome. Podobno w edycji rozwojowej Canary, również pasek adresu zmienia kolor na ciemny, co nie powinno już tak nieprzyjemnie kontrastować z resztą motywu. Zmiana kolorów w przeglądarkowym Chromie to tylko niewielki przedsmak tego, jak zmieni się wygląd tej przeglądarki po wprowadzeniu prawdziwego ciemnego motywu, mającego wpływ na wszystkie menu i wyświetlane panele ustawień.

Gdy kolorowy Chrome Wam się znudzi, łatwo powrócicie do ustawień domyślnych w Ustawieniach programu.

źródło: Chrome Web Store dzięki Android Police