12-calowy Samsung Galaxy Note w trzecim kwartale 2013 roku? 17

12-calowy Samsung Galaxy Note w trzecim kwartale 2013 roku?

12-calowy Samsung Galaxy Note w trzecim kwartale 2013 roku? 19

Wygląda na to, że za kilka miesięcy rodzina tabletów Samsung Galaxy Note powiększy się o jedno urządzenie. Paradoksalnie, jej najmłodszy członek jednocześnie będzie największym z dotychczas zaprezentowanych. Jak donosi serwis ETNews, w trzecim kwartale bieżącego roku Samsung zaprezentuje tablet Galaxy Note 12.2 (nazwa robocza) wyposażony w 12,2-calowy pojemnościowy ekran dotykowy.

Wyprodukowany przez firmę Sharp wyświetlacz 12-calowego Note’a ma mieć rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli (247 ppi) i być wykonany w technologii Igzo zapewniającej matrycy lekkość, jasność oraz niski pobór energii. Pozostałe szczegóły, w tym specyfikacja, wciąż są owiane mgiełką tajemnicy, lecz możemy założyć, że obudowa tabletu będzie nawiązywać wzornictwem do pozostałych urządzeń z serii Note, co oznacza, że pod ekranem najprawdopodobniej zobaczymy fizyczny przycisk „Home” oraz dwa dotykowe. Sercem 12-calowego Note’a może być procesor Intel o architekturze x86, co od dłuższego czasu sugerowała agencja prasowa Reuters.

Co ciekawe, jedno ze źródeł, na które powołuje się serwis ETNews, twierdzi, że wprowadzając do sprzedaży 12-calowego Note’a, Samsung zamierza uprzedzić Apple. Czyżby gigant z Cupertino planował powiększenie iPada? Nie od dziś wiadomo, że Apple chce zaistnieć w jak największej liczbie segmentów rynkowych. 12- lub 13-calowy iPad mógłby być produktem dedykowanym korporacjom i klientom biznesowym. Trzeci kwartał 2013 roku nadejdzie za kilka miesięcy. Do tego czasu światło dzienne mogą ujrzeć dziesiątki tabletów, a sytuacja ulec diametralnej zmianie. Niemniej jednak, 12-calowy Galaxy Note wydaje się być logiczną kontynuacją systematycznie powiększającej się – zarówno liczebnie, jak i wizualnie – rodziny.

via Phone Arena, ETNews