12,9-calowy iPad Pro na renderach. Notcha nie ma, tak samo jak gniazda słuchawkowego

Przecieki dotyczące smartfonów to standard. Rzadziej do sieci trafiają wartościowe materiały dotyczące spodziewanych tabletów, głównie dlatego, że ich premiery nie są tak rozdmuchane przez producentów. Są jednak sprzęty tego typu, które zasługują na uwagę. Wśród nich mamy iPada Pro, którego zobaczymy 12 września na konferencji Apple.

Do wydarzenia zaplanowanego przez Apple pozostał tydzień i jeden dzień. Niektórzy już teraz planują wolny wieczór na następną środę, by móc w skupieniu obejrzeć wszystkie nowości, jakie zamierza pokazać gigant z Cupertino. Jedną z nich będzie nowy iPad Pro, którego rendery pokazujemy Wam poniżej.

Reklama

Grafiki pochodzą od OnLeaks MySmartPrice i zostały stworzone na podstawie wszystkiego, co dotąd udało się dowiedzieć o nadchodzącym iPadzie Pro. Nie jest to więc materiał, który pochodzi wprost od Apple – producent ten zbyt mocno pilnuje swoich tajemnic (zwykle ;), by w prosty sposób można było wejść w posiadanie zdjęć czy obrazów produktowych.

Zgodnie z tym, co słyszeliśmy już wcześniej, nowy tablet Apple nie będzie miał czytnika linii papilarnych i całkowicie zawierzy rozpoznawanie właściciela czujnikom Face ID. Na szczęście, żeby zmieścić potrzebne sensory na przodzie urządzenia, nie będzie trzeba wykorzystywać znienawidzonego przez niektórych wycięcia w ekranie. iPad Pro 12.9 nadal ma nieco szersze ramki, ale są one mniej więcej równe ze wszystkich stron, zapewniając przyjemną wizualną symetrię konstrukcji.

Niektórzy sugerują, że Face ID nie będzie działał w pozycji horyzontalnej, ale na tym etapie to tylko niczym nie poparte obawy. U niektórych uzasadnione obawy budzi jednak brak gniazda słuchawkowego w tablecie. Cóż, taka już jest polityka Apple – czekamy już tylko na czas, gdy firma pozbędzie się złącza jack audio ze słuchawek.

To, co może być interesujące, to fakt, że iPad „pożyczył” od iPhone’a styl linii antenowych, zaś Smart Connector został przeniesiony nad port ładowania. Jedyną rzeczą, która pojawiła się szkicach projektowych, a której przeznaczenia nie zdołał odgadnąć zespół OnLeaks, jest tajemniczy przycisk po tej samej stronie obudowy, co przyciski głośności. Czyżby Bixby? (hehe) ;)

Jesteśmy świadomi, że iPad Pro będzie w pewnym sensie tylko dodatkiem do konferencji Apple. Największe oklaski zbierze nowy smartwatch i tegoroczne iPhone’y. Nie oznacza to jednak, że nie czekamy na nowego iPada. Czekamy.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/30/apple-wrzesniowa-konferencja-iphone-2018-apple-watch-series-4-nowy-ipad-pro-premiera/

źródło: MySmartPrice przez Slashgear