11,6-calowy Samsung Galaxy Tab już jutro? (update: niestety nie)

Aż do ostatniego dnia targów Mobile World Congress 2012 mieliśmy nadzieję, że Samsung nagle wyskoczy zza węgła z nowym tabletem o przekątnej 11,6”, o którym informacje docierają do nas od czasu do czasu. Ma on mieć duży ekran o wysokiej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich oraz cienką, elegancką obudowę. Niestety, w Barcelonie tabletu nie zaprezentowano, lecz, jak wynika z informacji opublikowanych przez serwis Pocket-lint, może się to stać jutro na konferencji SXSW w Austin.

Portal Pocket-lint powołuje się na poufną informację dostarczoną przez „osobę blisko źródła”. Podana przez nią data idealnie pokrywa się z zapowiedzianą przez Samsunga specjalną imprezą organizowaną podczas festiwalu SXSW w Austin, w stanie Texas. Podczas niej światło dzienne najprawdopodobniej ujrzy tajemniczy tablet Galaxy Tab z ekranem o przekątnej 11,6”.

Reklama

Urządzenie ma być bezpośrednią odpowiedzią na nowego iPada, którego premiera miała miejsce wczoraj wieczorem. Jeśli nasze przypuszczenia co do produktu Samsunga się potwierdzą, urządzenia będą konkurować ze sobą w kategoriach wydajności i rozdzielczości ekranu (2048 x 1536 na iPadzie przeciwko 2560 x 1600 na Samsungu Galaxy Tabie). Tablet Samsunga ma pracować w oparciu o najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Android 4.0.X Ice Cream Sandwich z nakładką graficzną TouchWiz.

Czekamy z niecierpliwością. Zapowiada się niezwykle ciekawy drugi kwartał roku!

Aktualizacja:

Samsung zaprzeczył wszelkim rewelacjom na temat nowego tabletu. Tajemniczą premierą okazałą się być prezentacja najnowszej odsłony niezwykle popularnej serii Angry Birds: Space. Jesteśmy trochę zawiedzeni, chociaż wystrzeliwywanie złych ptaków w kosmosie również brzmi ciekawie…

via Pocket-lint