11,6-calowy Samsung Galaxy Tab już jutro? (update: niestety nie) 16

11,6-calowy Samsung Galaxy Tab już jutro? (update: niestety nie)

11,6-calowy Samsung Galaxy Tab już jutro? (update: niestety nie) 17

Aż do ostatniego dnia targów Mobile World Congress 2012 mieliśmy nadzieję, że Samsung nagle wyskoczy zza węgła z nowym tabletem o przekątnej 11,6”, o którym informacje docierają do nas od czasu do czasu. Ma on mieć duży ekran o wysokiej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich oraz cienką, elegancką obudowę. Niestety, w Barcelonie tabletu nie zaprezentowano, lecz, jak wynika z informacji opublikowanych przez serwis Pocket-lint, może się to stać jutro na konferencji SXSW w Austin.

Portal Pocket-lint powołuje się na poufną informację dostarczoną przez „osobę blisko źródła”. Podana przez nią data idealnie pokrywa się z zapowiedzianą przez Samsunga specjalną imprezą organizowaną podczas festiwalu SXSW w Austin, w stanie Texas. Podczas niej światło dzienne najprawdopodobniej ujrzy tajemniczy tablet Galaxy Tab z ekranem o przekątnej 11,6”.

Urządzenie ma być bezpośrednią odpowiedzią na nowego iPada, którego premiera miała miejsce wczoraj wieczorem. Jeśli nasze przypuszczenia co do produktu Samsunga się potwierdzą, urządzenia będą konkurować ze sobą w kategoriach wydajności i rozdzielczości ekranu (2048 x 1536 na iPadzie przeciwko 2560 x 1600 na Samsungu Galaxy Tabie). Tablet Samsunga ma pracować w oparciu o najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Android 4.0.X Ice Cream Sandwich z nakładką graficzną TouchWiz.

Czekamy z niecierpliwością. Zapowiada się niezwykle ciekawy drugi kwartał roku!

Aktualizacja:

Samsung zaprzeczył wszelkim rewelacjom na temat nowego tabletu. Tajemniczą premierą okazałą się być prezentacja najnowszej odsłony niezwykle popularnej serii Angry Birds: Space. Jesteśmy trochę zawiedzeni, chociaż wystrzeliwywanie złych ptaków w kosmosie również brzmi ciekawie…

via Pocket-lint