11.11.14 #MoreLumia, czyli co jutro pokaże Microsoft?

Już jutro odbędzie się pierwsza konferencja spod znaku Lumii, na której zobaczymy urządzenia bez znaczka Nokii. Dla Microsoftu będzie ona niezwykle ważna, ponieważ będziemy mogli się, zapewne, dowiedzieć jak amerykańska firma będzie podchodzić do Lumii i systemu Windows Phone. Oczywiście sporo już wiadomo, ale nadal liczę nie tylko na nowe urządzenia, ale również na ciekawe informacje. Microsoft powinien wejść z przytupem, ale czy tak się stanie?

Raczej nie. Nie jestem sceptycznie nastawiony, ale moim zdaniem nie dowiemy się jutro niczego wstrząsającego. Takim czymś mogłaby być Lumia 940, o której już dziś pisałem, ale według mnie jest dla niej jeszcze za wcześnie, gdyż 930 dobrze nie zadomowiła się na rynku. Oprócz niej w miarę pewnym urządzeniem jest budżetowa Lumia 535, która będzie mieć 5-calowy ekran. Ona zapowiada się nieźle i może stać się hitem Microsoftu, ale rewolucją nie jest. Film nam wiele nie wyjaśnia, więc co może okazać się hitem tej konferencji?

Reklama

Lumia 1330

Niektóre źródła podają, że zobaczymy następce Lumii 1320 o nazwie Lumia 1330, która będzie mieć 6-calowy ekran. Nic więcej o nim nie wiadomo, ale gdyby Microsoft jutro pokazał te 3 urządzenia, to byłbym zachwycony. Jednak bardziej spodziewam się czegoś innego.

Cortany w nowych krajach. Oczywiście nie wierzę w to, że do Polski trafi w najbliższym czasie, ale chciałbym poznać najbliższe plany dotyczące asystenki Microsoftu. Korzystałem z niej po angielsku i chętnie używałbym jej polskiego odpowiednika.