10% ruchu w sieci generują smartfony i tablety | Tabletowo.pl

10% ruchu w sieci generują smartfony i tablety

Dołącz do dyskusji 0
10% ruchu w sieci generują smartfony i tablety

Z każdym miesiącem rynek urządzeń mobilnych (zarówno tabletów, jak i smartfonów) rozwija się w coraz szybszym tempie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ruchu w sieci generowanego jest właśnie przez użytkowników wspomnianych produktów. Dotychczas nigdy nie udało się osiągnąć 10% udziału mobilnego sprzętu w ogólnym zestawieniu. W październiku wreszcie próg ten udało się przekroczyć. Z danych opublikowanych przez NetMarketShare wynika, że tablety i smartfony generują dokładnie 10,3% ruchu w sieci. Warto odnotować, że pół roku temu udział ten wynosił 7,3% – wzrost widoczny jest gołym okiem.

Najpopularniejszym systemem operacyjnym jest tu iOS (59,87%), drugie miejsce z kolei zajmuje Android (27,35%) – niebawem do tego grona może dołączyć Windows 8… Ciekawie przedstawia się również kwestia używanych przeglądarek internetowych: Safari (60,31%), przeglądarka preinstalowana w sprzęcie z Androidem (25,95%), a trzecie miejsce podium przypadło Opera Mini (8,24%). Daleko, daleko w tyle jest Chrome (0,85%) oraz Opera (0,19%).

Kolejne ciekawe dane procentowe tyczą się rozdzielczości wyświetlaczy urządzeń, z których przeglądamy sieć: 1366 x 768 (15,5%), 1024 x 768 (12,28%), 1280 x 800 (10,83%).

Dajcie znać z jakiego urządzenia mobilnego najczęściej łączycie się z siecią – ze smartfonu czy tabletu (+ jaki to system i rozdzielczość ekranu). Zobaczymy w pewnym stopniu czy nasze własne, niewielkie badanie pokryje się z powyższymi wynikami.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona