10 maja zadebiutuje Honor V8 z podwójnym aparatem (aktualizacja)

Wygląda na to, że podwójny aparat główny stał się w tym roku dla Huawei must have. Mimo że niedawno zadebiutowały P9 i P9 Plus, to w ciągu najbliższych miesięcy producent zamierza pokazać kolejne nowości, wyposażone w to samo lub podobne rozwiązanie. Będą to jednak nie tylko smartfony z logo Huawei na obudowie, ale również te, z napisem Honor.

W sieci pojawił się właśnie teaser, zapowiadający premierę Honora V8. Na czarnym tle widać dwa oczka, z których wydobywa się światło, padające na literę V, umieszczoną powyżej. Grafika nie zdradza nam niestety nic więcej, więc możemy tylko się domyślać, na jakie rozwiązanie zdecyduje się producent.

Możliwości bowiem jest wiele. Wątpliwe jednak, aby Honor V8 również został wyposażony w soczewki Leica, gdyż sam CEO Huawei powiedział niedawno, że kolejny smartfon z tym rozwiązaniem na pewno nie zadebiutuje w przeciągu najbliższych miesięcy, a dopiero w drugiej połowie roku (czyli najprawdopodobniej będzie to Mate 9). Wygląda więc na to, że urządzenia marki Honor otrzymają mniej „zaawansowane” aparaty, choć wciąż podwójne.

Mimo wszystko, Honora V8 będzie można nazwać flagowcem. Smartfon bowiem (według plotek) ma zostać wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Kirin 950 oraz 4 GB RAM, co jednoznacznie wskazuje, do jakiej półki zostanie przypisany.

Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się kolejnych rzeczy na temat Honora V8. Przypomnę przy okazji, że na rynku (ale dopiero w sierpniu) ma pojawić się również Honor Y, który także otrzyma podwójny aparat główny.

Aktualizacja - 2016.04.21Otrzymaliśmy oficjalny komunikat od polskiego oddziału Honora, że model V8 będzie przeznaczony wyłącznie na rynek chiński. Jednocześnie poinformowano, że Honor 8, który pojawi się również w Polsce, zadebiutuje w sierpniu.

Źródło: Weibo