Jeszcze jeździk czy już robot? Oto inteligentny hoverboard według Xiaomi | Tabletowo.pl

Jeszcze jeździk czy już robot? Oto inteligentny hoverboard według Xiaomi

Dołącz do dyskusji 0

Wszyscy wiemy już jak działa Xiaomi – znajduje producenta, który robi coś dobrze, podpatruje, a potem wypuszcza produkt podobnej jakości za ułamek ceny. Na szczęście są wyjątki od tej reguły, kiedy to chińska marka sama tworzy innowacje. Tak jest właśnie w tym przypadku. Xiaomi zaprezentowało bowiem hybrydę hoverboardu i inteligentnego robota.

Xiaomi Ninebot Lu Meng No. 9, bo tak się nazywa najnowszy model urządzenia, wprowadza nową jakość na rynku sprzętów tego typu. Podobno jest to połączenie hoverboardu z inteligentnym robotem. Bardzo rzadko w newsach o takich urządzeniach o tym mówię, ale tutaj chyba warto powiedzieć trochę o specyfikacji. Urządzenie jest wyposażone w procesor Intel Atom, przetwarzający obraz z 5 kamer oraz 5 mikrofonów, których ustawienie pozwala mu stworzyć trójwymiarowy obraz otoczenia. Producent deklaruje, że dzięki inwestycjom w badania i rozwój, nowy Ninebot potrafi wykonywać złożone działania bez pomocy ludzi.

Najlepszym przykładem wykorzystania zaawansowanych algorytmów Xiaomi jest funkcja podążania za właścicielem. W skrócie, schodzicie z hoverboardu, a ten pojedzie za Wami, unikając po drodze wszystkich przeszkód. Niezależnie od tego, czy jesteście w biurze, domu, czy na ulicy. Do tego ma również funkcję planowania trasy, a więc wysłania Ninebota do konkretnego punktu. Powiem szczerze, mnie osobiście ta funkcja bardzo zaimponowała i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę ją w praktyce.

Autonomiczne funkcje to jednak nie wszystko. Robot, bo chyba można go już tak nazywać, ma jeszcze kamerę, umieszczoną na 3 osiowym gimbalu, za pomocą której da się nagrywać także filmy. Jak przystało na tego producenta, synchronizacją również nie powinniśmy być zawiedzeni. Wszystkie materiały nagrane przez Ninebota mają się automatycznie znajdować w aplikacji w smartfonie użytkownika. Xiaomi zaznacza, że urządzenie będzie miało możliwość dodania modułów, chociaż jeszcze nie wiemy, w jaki sposób rozszerzą one jego funkcje.

Ile trzeba zapłacić, za nowego Ninebota Lu Meng No. 9? Aktualnie jest on dostępny w sklepie internetowym Jingdong, a jego cena to około 1450 dolarów.

Źródło: xiaomitoday.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona