Windows 8 na ARM już w lutym, na razie tylko dla programistów | Tabletowo.pl

Windows 8 na ARM już w lutym, na razie tylko dla programistów

Dołącz do dyskusji 0

Wygląda na to, że systemu Windows 8 kompatybilnego z procesorami o architekturze ARM doczekamy się nieco wcześniej niż w 2013 roku. Jak sugerują informacje pochodzące od programistów współpracujących z Microsoftem, nowe oprogramowanie zostanie udostępnione już w lutym.

Pierwsze wrażenia programistów po ujrzeniu Windows 8 na ARM okazały się być bardzo pozytywne. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji systemu, z którą mieli styczność w październiku, przyznają, że jest dużo stabilniejszy.

„W październiku zeszłego roku Windows 8 na ARM wystraszył rynek, ponieważ był niestabilny. Teraz widzimy, że jest całkiem stabilny… nie usłyszeliśmy tego bezpośrednio od Microsoftu, ale od partnerów sprzętowych, z którymi Microsoft współpracuje. Obiecano nam, że otrzymamy coś w okolicach lutego.” / anonimowy programista

Źródło, na które powołuje się serwis SlashGear, dodaje również, że nie zademonstrowano żadnych zewnętrznych aplikacji, a jedynie te napisane w HTML5 dostępne w domyślnym pakiecie Metro. Sugeruje to, że Microsoft wciąż nie ma pomysłu na rozwiązanie braku bazy programowej dla Windows 8 na ARM, który, jak wiemy, nie będzie kompatybilny z aplikacjami napisanymi z myślą o procesorach o architekturze x86.

Przypomnijmy, dlaczego fakt płynnego działania i nieustających prac nad Windows 8 na ARM jest dla nas istotny. Z powodu dużej wydajności przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii, procesory ARM są najczęstszym wyborem największych producentów tabletów na świecie. Jeśli Windows 8 na ARM rzeczywiście trafi na rynek, twórcy „dachówek” będą mogli wykorzystać znane sobie technologie do produkcji urządzeń z tym systemem. Najpewniej już za kilka tygodni ujrzymy pierwsze tablety z Windows 8 i układami ARM od Nvidii, Texas Instruments oraz Qualcomm. Warto zaznaczyć, że premiera niektórych z nich miała miejsce podczas targów CES w Las Vegas.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona