Zapraszam do licytacji na RAM w smartfonach. Vivo daje 10 GB, kto da więcej? - Tabletowo.pl

Zapraszam do licytacji na RAM w smartfonach. Vivo daje 10 GB, kto da więcej?

Dołącz do dyskusji 0

Jeden z liczących się na Dalekim Wschodzie producentów smartfonów, marka Vivo, zamierza wprowadzić na rynek smartfon z 10 GB pamięci RAM. Jako że cyferki są przecież najważniejsze, czekamy na odpowiedź innych chińskich firm. 

10 GB w smartfonie to sporo miejsca na operacje systemowe. Można założyć, że dysponując takim zapleczem, smartfon powinien całymi tygodniami trzymać aplikacje czuwające w tle. Nie zależy to jednak tylko od ilości RAM-u, ale też i od innych czynników. Dlatego sam fakt, że jakiś smartfon dysponuje większą pamięcią, jeszcze nie oznacza, że nie będzie niczego „zapominał”.

Tabletowo.pl Zapraszam do licytacji na RAM w smartfonach. Vivo daje 10 GB, kto da więcej? Chińskie Ciekawostki Plotki / Przecieki Smartfony

Najwyraźniej nie przeszkadza to Vivo nad rozpoczęciem prac nad następcą modelu Xplay 6, gdzie zastosowano 6 GB RAM. Od kolejnego przedstawiciela flagowej linii należałoby oczekiwać jakiejś poprawy, postępu. Zatem zdecydowano się podobno na zwiększenie ilości dostępnej pamięci tymczasowej.

Tabletowo.pl Zapraszam do licytacji na RAM w smartfonach. Vivo daje 10 GB, kto da więcej? Chińskie Ciekawostki Plotki / Przecieki Smartfony

Nowy smartfon ma nazywać się Vivo Xplay 7 i oprócz 10 GB RAM dostanie najwyższy procesor Qualcomma – Snapdragona 845 i wyświetlacz 4K z wysokim stosunkiem powierzchni ekranu do przedniego panelu urządzenia (92,9%). Zminimalizowanie ramek ma być możliwe dzięki zastosowaniu czytnika odcisków palców ukrytego tuż pod ekranem – tak jak w modelu X20 Plus UD.

Tabletowo.pl Zapraszam do licytacji na RAM w smartfonach. Vivo daje 10 GB, kto da więcej? Chińskie Ciekawostki Plotki / Przecieki Smartfony

Smartfon ma pojawić się w dwóch odmianach – z 256 GB pamięci wewnętrznej oraz z 512 GB. W raporcie, na który powołuje się redakcja Phone Radar, pojawia się również informacja o wyposażeniu Vivo Xplay 7 w podwójny aparat z bezstratnym zoomem.

Trudno potwierdzić te rewelacje. Powyższe zdjęcia wydają się być prawdziwe, ale dopóki Vivo nie przekaże oficjalnego stanowiska (a stanie się to nieprędko), jesteśmy zdani na domysły i tego typu przecieki. Jeśli jednak to wszystko prawda i chiński producent rzeczywiście szykuje się do uderzenia na rynek ze smartfonem wyposażonym w 10 GB RAM, czekają nas ciekawe czasy. Czasy, w których producenci smartfonów zaczną przerzucać się pamięcią dostępną dla użytkowników ich urządzeń.

Jak myślicie, kiedy w tej wojnie będzie już o jedną kość RAM-u za daleko?

źródło: PhoneRadar przez GizChina, FoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona