Uber chce zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, więc wprowadza Safety Toolkit - Tabletowo.pl

Uber chce zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, więc wprowadza Safety Toolkit

Dołącz do dyskusji 0

Uber postanowił wdrożyć w swojej aplikacji pewne zmiany, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących. Pakiet Safety Toolkit, wprowadzający m.in. przycisk bezpieczeństwa, będzie dostępny w 38 krajach na świecie, w tym również w Polsce.

Zdaje się, że najważniejszą zmianą, związaną z pojawieniem się nowej funkcji, jest właśnie wspomniany przycisk bezpieczeństwa. Pozwoli on zarówno tym, którzy korzystają z usług Ubera, jak i tym, którzy je świadczą, w bardzo prosty sposób, z poziomu aplikacji, wykonać telefon do służb ratunkowych. W ten sam sposób będzie się również można skontaktować z centrum obsługi klienta, czynnym 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę.

Ważne numery znajdą się także w zakładce centrum bezpieczeństwa. Będzie to miejsce, w którym użytkownicy otrzymają też dostęp do informacji na temat kierowcy, samochodu którym podróżują, aktualnej lokalizacji, czy ocen i komentarzy.

Tabletowo.pl Uber chce zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, więc wprowadza Safety Toolkit Aplikacje Nowości

Nowością będzie również możliwość zdefiniowania pięciu tzw. zaufanych kontaktów. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy Ubera będą mogli przekazać swoim najbliższym najważniejsze informacje dotyczące swojej podróży.

Pojawi się także funkcja skierowana w teorii dla samych kierowców. Mowa o powiadomieniach przypominających o utrzymaniu prędkości zgodnej z obowiązującymi ograniczeniami. W praktyce firma liczy jednak na to, że tego rodzaju komunikaty pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo podróżnych.

Jak przyznał Sachin Kansal, jeden z przedstawicieli Ubera, wprowadzenie zmian ma jeden cel – poprawę bezpieczeństwa użytkowników niezależnie od miejsca, w którym podróżują. Nie jest to zresztą pierwsza nowość, jaka w tym obszarze pojawiła się w Uberze. Niedawno firma zdecydowała się na wprowadzenie obowiązkowych przerw dla kierowców – minimum 6 godzin po 12 godzinach pracy, czy możliwość kontaktowania się użytkownika z kierowcą bez prezentacji numerów telefonu.

Źródło: WP Tech

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona