Traktor DJ już dostępny w App Store | Tabletowo.pl

Traktor DJ już dostępny w App Store

Dołącz do dyskusji 0

W App Store raczej nie brakuje rozmaitej maści lepszych bądź gorszych programów służących do miksowania muzyki. Do niedawna ciężko było jednak znaleźć wśród nich aplikacje, za którymi stałyby marki cieszące się dużą popularnością w branży DJ’skiej. Dziś sytuacja ta uległa zmianie za sprawą firmy Native Instruments i jej najnowszej aplikacji Traktor DJ. Co ciekawe, autorzy tym razem nie poszli na łatwiznę, i zamiast stworzyć po prostu pomniejszoną wersję popularnego programu Traktor Pro, zaprojektowali oni całkiem przemyślaną aplikację, która nie tylko w pełni wykorzystuje dobrodziejstwa dotykowego ekranu, ale też w całkiem pomysłowy sposób radzi sobie z typowymi dla niego bolączkami i ograniczeniami.

W skrócie: Traktor Dj daje nam dostęp do dwóch kanałów wyposażonych w trójpasmowy korektor i filtr. Centralną część interface użytkownika stanowią zajmujące niemal cały ekran „waveformy”, na których za pomocą typowych dla tabletów gestów możemy przewijać utwory, ustawiać i wyzwalać punkty Hot Cue, tworzyć pętle i nakładać efekty (do wyboru osiem znanych z programu Traktor Pro). Uparci użytkownicy mogą nawet pokusić się o próby scratchu, chociaż na szczęście nikt nawet nie próbuje udawać, że aplikacja ta została stworzona z myślą o takich zastosowaniach.

Aplikacja Traktor DJ współpracuje z wszystkimi zewnętrznymi kartami dźwiękowymi zgodnymi z iOS Core Audio (w tym Audio 6 i 10 firmy Native Instruments), do łączenia się z nimi wykorzystując popularny iPad Camera Connection Kit. Istnieje też możliwość skorzystania z kabla rozgałęziającego, który daje nam dwa kanały mono (jeden główny i jeden do odsłuchu). Niestety, aktualna wersja aplikacji nie współpracuje z kontrolerami MIDI.

Osoby zainteresowane „poważniejszym” podejściem do miksowania muzyki z pewnością ucieszy fakt, iż biblioteki programów Traktor DJ i Traktor Pro (po aktualizacji do wersji 2.6.1) są ze sobą w pełni zgodne i istnieje możliwość synchronizowania ich poprzez Dropbox. Oznacza to, że od tej pory możliwe stanie się ustawianie siatek, punktów cue, tagów i playlist za pomocą iPada i późniejsze miksowanie ich na laptopie za pomocą kontrolerów midi bądź systemów DVS, dzięki czemu przygotowywanie setów staje się jeszcze wygodniejsze. Co więcej, aplikacja ta po raz pierwszy w historii serii Traktor pozwala na analizowanie tonacji utworów, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom miksowania harmonicznego.

Traktor Dj dostępny jest za pośrednictwem App Store i kosztuje 19,99 dolarów. Uprzedzając pytania: nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miała powstać wersja na tablety z systemem Android.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona