Strzelające emoji, czyli problemy pierwszego świata | Tabletowo.pl

Strzelające emoji, czyli problemy pierwszego świata

Dołącz do dyskusji 0

Dla jednych może to być przykład na upadek zachodniej cywilizacji, dla innych – dowód na postępującą cenzurę. Sporo osób wzruszy ramionami. O co chodzi? O strzelające emotikony oraz Apple i Microsoft.

W tym roku odbędą się XXI Letnie Igrzyska Olimpijskie. W Rio de Janeiro. Z pewnością będziemy się emocjonować występami polskich zawodników walczących o medale w Brazylii. Żeby ułatwić nam wyrażanie uczuć, że Konsorcjum Unicode postanowiło przygotować kolejny standard zestawu znaków – Unicode 9.0.

W ramach dostępnych ikonek emoji dla wszystkich urządzeń, w standardzie Unicode 9.0 miało pojawić się ponad 70 dodatkowych emotikonów. Wszystkie reprezentujące poszczególne dyscypliny tegorocznej Olimpiady. Wśród nich boks, pięciobój, piłka ręczna oraz strzelectwo. Strzelectwa jednak nie będzie.

Podczas zatwierdzania listy emoji swoje obiekcje zgłosiły firmy Apple oraz Microsoft. Firmy poprosiły o usunięcie ze standardu symbolu strzelby (strzelectwo) oraz symbolu pistoletu startowego (pięciobój nowoczesny). Dotychczasowy emotikon pistoletu pozostał bez zmian.

Złośliwi żartują, że dzięki takim działaniom terroryści nie będą mogli teraz przekazywać sobie informacji na Facebook Messengerze.

Źródło: BuzzFeed

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona