Nie czekaliśmy zbyt długo: Samsung prezentuje zestaw VR HMD Odyssey, powstały przy współpracy z Microsoftem | Tabletowo.pl

Nie czekaliśmy zbyt długo: Samsung prezentuje zestaw VR HMD Odyssey, powstały przy współpracy z Microsoftem

Dołącz do dyskusji 0

Rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość mieszana – to terminy coraz częściej pojawiające się na portalach z nowinkami elektronicznymi. Nie tylko w artykułach o tym, jaka czeka nas przyszłość, ale też informujących o urządzeniach, które mają swoje premiery już dzisiaj. Jednym z nich jest Samsung HMD Odyssey, czyli zestaw wirtualnej rzeczywistości dedykowany użytkownikom Windows Mixed Reality (MR).

O nowym sprzęcie VR od Samsunga wiedzieliśmy już od tygodnia, choć nie znaliśmy szczegółów. Teraz Koreański gigant technologiczny podzielił się informacją o premierze urządzenia z całym światem.

To zdecydowanie bardziej zaawansowana zabawka od Samsung Gear VR. HMD Odyssey jest wydajnym zestawem wirtualnej rzeczywistości, konkurującym raczej z Oculus Rift  i HTC Vive. Gogle wykorzystują dwa 3,5-calowe wyświetlacze AMOLED, pracujące w rozdzielczości 1400 x 1600 pikseli każdy. Kąty widzenia sięgają 110 stopni – to nieco więcej niż w Gear VR, gdzie parametr ten wynosi 101 stopni.

HMD Odyssey wyróżnia się zaawansowanym dźwiękiem opracowanym we współpracy z AKG – wbudowane słuchawki obsługują funkcję dźwięku przestrzennego w 360 stopniach. To bardzo ważne w grach i aplikacjach wirtualnej rzeczywistości, gdyż dobre pozycjonowanie dźwięku bardzo ułatwia odwracanie głowy tam, skąd dochodzą odgłosy i skupienie się na odpowiednim elemencie akcji. Wbudowane mikrofony umożliwią komunikację z innymi graczami, bez martwienia się o dodatkowe złącza.

Zestaw Samsunga różni się od innych tym, że nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych czujników ruchu – wszystkie znajdują się na goglach. Jest ich sześć, i zdaniem producenta to wszystko, czego potrzeba do zabawy. Nie ma więc żadnych „pudełeczek”, które trzeba by spinać kablami z komputerem. Jedyne, co będzie wymagało połączenia z PC, to właśnie zestaw VR.

„Cieszymy się, że Samsung HMD Odyssey dołączy do rodziny urządzeń Windows Mixed Reality. To niesamowity produkt i kolejny ważny krok na drodze do rzeczywistości mieszanej, którą kroczy firma Microsoft. Zespół Samsung odpowiedzialny za Samsung HMD Odyssey opracował zestaw do Windows Mixed Reality, który zachwyci fanów, pragnących w te święta zanurzyć się w świecie rzeczywistości mieszanej.”
– Alex Kipman, Technical Fellow w firmie Microsoft

Samsung HMD Odyssey trafi na rynek w komplecie ze słuchawkami AKG oraz dwoma kontrolerami ruchu. Jeszcze w tym roku będzie można go kupić w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Korei, Brazylii i Hongkongu. Wstępne zamówienia w USA można składać już od 3 października. Koszt zestawu to 499 dolarów.

Specyfikacja zestawu Samsung HMD Odyssey:

Samsung HMD Odyssey (gogle)
PlatformaWindows Mixed Reality
WyświetlaczPodwójny 3,5” AMOLED

1440 x 1600 x @90/60 Hz

ZłączeHDMI2.0 + USB 3.0 przytwierdzony kabel interfejsu (długość 4 m)
ObiektywPojedyncza soczewka Fresnela
Pole widzeniaFi 66 110° 6.7X
Rozstaw źrenic (IPD)Zakres 60–72 mm
Kamera6 DOF kamera x 2
CzujnikAkcelerometr (6-osiowy)| żyroskop (6-osiowy)|

Kompas (3-osiowy) | Czujnik zbliżeniowy | Czujnik IPD

AkustykaObsługa 2 mikrofonów | Cortana | Wbudowany zestaw słuchawkowy AKG
Sterowanie i funkcjaGłośność | Regulacja IPD
Wymiary202 mm (szer.) x 131,5 mm (grubość) x 111 mm (wys.)
Masa645 g
Samsung HMD Odyssey (kontroler)
Sterowanie i funkcjaTouchpad (klikalny), przycisk Menu

Przycisk zasilania Windows/kontrolera,

Spust, gałka analogowa, lampka kontrolna

CzujnikAkcelerometr (6-osiowy)| żyroskop (6-osiowy)|

Kompas (3-osiowy)

BateriaBateria AAA x 2ea
Wymiary154,2 x 119,1 x 119,1 mm
Masa160 g

źródło: materiały prasowe, Wareable

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona