Samsung Galaxy Tab 2 7″ (hands on na Samsung Forum 2012) - Tabletowo.pl
Ważne

Samsung Galaxy Tab 2 7″ (hands on na Samsung Forum 2012)

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 2 7″ (hands on na Samsung Forum 2012) Nowości Samsung

[Szymon Adamus, nasz serdeczny znajomy z portalu ObywatelHD.pl, przebywa obecnie w Pradze na imprezie Samsung Forum 2012, gdzie ma do czynienia z najnowszymi urządzeniami tego producenta. Wśród niezwykle cienkich telewizorów i bezprzewodowych aparatów,  dostrzegł tablet Galaxy Tab 2, o którym informowaliśmy Was przedwczoraj. Jesteście ciekawi, jakie zrobił na nim wrażenie? Przeczytajcie relację Szymona Adamusa.]

Tekst pochodzi z ObywatelHD.pl:

Na Samsung Forum 2012 koreański producent nie rozpieścił fanów tabletów. Wielu nowości nie było. Swoje spragnione nowinek ręce mogłem położyć tylko na 7-calowym Galaxy Tab 2. W pełnej wiadomości trochę więcej informacji na jego temat i fotki prosto z Pragi.

Nie jestem specjalista od tabletów, więc podchodzę do nich jak bardzo przeciętny użytkownik. Interesują mnie rzeczy praktyczne. Jak tablet leży w dłoni, czy jest ciężki, jak szybko działa, czy ma slot na kartę SIM itp.

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 2 7″ (hands on na Samsung Forum 2012) Nowości Samsung

Jeśli Wy lubicie bardziej dogłębne informacje, to poniżej specyfikacja Samsunga Galaxy Tab 2, którą zakosiłem Jarosławowi ( :) przyp. Jarosława) z Tabletowo.

Samsung Galaxy Tab 2

 • 7-calowy ekran dotykowy PLS LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli,
 • dwurdzeniowy procesor 1GHz,
 • 1GB pamięci operacyjnej RAM,
 • system operacyjne Android 4.0 Ice Cream Sandwich z nakładką TouchWiz,
 • aparat cyfrowy 3 Mpix bez funkcji auto-focus i diody doświetlającej,
 • kamera internetowa VGA (0,3 Mpix),
 • 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej,
 • czytnik kart microSD,
 • Wi-Fi,
 • Bluetooth 3.0,
 • A-GPS, HSPA+,
 • akumulator 4000 mAh

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 2 7″ (hands on na Samsung Forum 2012) Nowości Samsung

Co ja mogę powiedzieć? Że jest fajny. Nie miałem czasu sprawdzać jego wydajności, ale pierwsze wrażenia urządzenie robi pozytywne. Jest małe, lekkie, płaskie, a przez to wygodne. Samsung Galaxy Tab 2 7″ będzie też pierwszym tabletem wspierającym system allshare play.

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 2 7″ (hands on na Samsung Forum 2012) Nowości Samsung

Jest to nowa wersja już znanej koncepcji Samsunga, polegająca na łączeniu wszystkich domowych urządzeń w jedną, wielką sieć komunikacyjną. Mowa tu nie tylko o zgrywaniu zdjęć przez WiFi z aparatu do komputera i na Facebook, ale nawet takich funkcjach jak zdalna kontrola lodówki czy obsługa robo odkurzacza Navibot S. Allshare Play będzie też oczywiście pozwalał na streaming multimediów prosto do telewizora.

W Pradze zaraz obok Galaxy Tab 2 leżało całe mnóstwo Samsungów Note i było wyraźnie widać, że Samsung chce promować właśnie swój elektroniczny notatnik. Oczywiste jest jednak, że nawet jeśli Samsung nie zapowiedział wielu nowych tabletów, to wyraźnie stawia na popularyzację takich urządzeń. Praktycznie na każdym stoisku, bez względu na to czy prezentowało ono telewizory, pralki czy drukarki, był jakiś tablet.

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 2 7″ (hands on na Samsung Forum 2012) Nowości Samsung

To kolejny dowód na to, że Samsung nie chce zostawać w tyle, ale wręcz przeciwnie – przodować tabletowemu stadu. Wygląda na to, że w tym roku będzie to robił głównie za pomocą dodatkowych aplikacji i łączeniu wszystkich swoich sprzętów w jedną sieć.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona