Reliance Jio LYF Earth 1

Ranking DxOMark Mobile ma nowego rekordzistę. Jeszcze żaden smartfon nie dostał tak mało punktów

Ranking DxOMark Mobile wzbudza mnóstwo emocji, ponieważ wiele osób zarzuca mu nieobiektywność. Ekipa DxOMark nadal jednak robi swoją robotę. W zestawieniu pojawił się właśnie nowy model, który jest nowym liderem, jeśli brać pod uwagę liczbę punktów. Niestety, zajmuje pierwsze miejsce, ale od końca…

Pod koniec 2017 roku DxOMark ogłosiło, że będzie testować nie tylko najlepsze smartfony na rynku, ale również te słabsze. Oczywiście mowa tu zarówno o specyfikacji, jak i możliwościach z zakresu foto i wideo. Jako pierwsze do rankingu dołączyły sprzedawane w Indiach Lava Z25 (70 punktów), Micromax Canvas Infinity (57 punktów) i Intex Aqua Selfie (51 punktów). Później na liście pojawił się też Gionee S10L.

Niedawno na warsztat wzięto kolejny smartfon, dostępny w Indiach: Reliance Jio LYF Earth 1. Pod względem specyfikacji nie jest najgorszy, ponieważ oferuje m.in. 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli; 401 ppi), ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 615 1,5 GHz z układem graficznym Adreno 405, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej (+microSD).

Jeśli zaś chodzi o aparaty, to na tyle znalazł się podwójny 13 Mpix + 2 Mpix (drugie z oczek zbiera informacje o głębi), natomiast na przodzie pojedynczy 5 Mpix. Ta „klasyczna” konfiguracja nie zdołała jednak obronić się podczas testów DxOMark. Smartfon łącznie otrzymał 48 punktów, w tym 47 za zdjęcia i 52 za filmy. To aktualnie najgorszy, łączny wynik, przez co Reliance Jio LYF Earth 1 zajmuje niechlubne, ostatnie miejsce w rankingu DxOMark Mobile.

Ocena Reliance Jio LYF Earth 1

W przypadku zdjęć pochwalono jedynie dobre zachowanie detali w dobrych warunkach oświetleniowych oraz dobrą pracę diody doświetlającej w połączeniu z dodatkowymi źródłami światła. Przy wideo doceniono z kolei dobre renderowanie kolorów w testach laboratoryjnych i dobrą kontrolę szumów podczas kręcenia filmów zarówno we wnętrzach, jak i w terenie. Minusów jest jednak zdecydowanie więcej, i to w obu przypadkach – zainteresowani znajdą pełny test wraz z przykładowymi zdjęciami na podlinkowanej w źródle stronie.

Źródło: DxOMark