Qualcomm Snapdragon logo

Qualcomm Snapdragon 855 będzie produkowany w 7-nm procesie technologicznym. To już niemal pewne

Nie dalej jak wczoraj Qualcomm pochwalił się, że jego najnowszy modem LTE nie tylko obsługuje pobieranie danych z prędkością nawet 2 Gbit/s, ale do tego został wykonany w 7-nm procesie technologicznym. Snapdragon X24, bo o nim tu mowa, będzie potrzebował jednak godnego siebie kompana i wygląda na to, że producent już powoli szykuje procesor na podobnym, siedmionanometrowym, poziomie. Poznamy go w przyszłym roku, a będzie nim Snapdragon 855.

Najprawdopodobniej wiecie już, że większość tegorocznych flagowców napędzać ma procesor Snapdragon 845. W internecie pojawiła się nawet lista urządzeń, w których znajdzie się osiemset-czterdziestka-piątka, a moc absurdalną wręcz, jak na jednostkę mobilną, Qualcomm udowodnił nam w benchmarkach. Wczorajsza premiera Snapdragona X24 sprawiła jednak, że już teraz technologiczny świat zainteresował się CPU, które amerykańskie przedsiębiorstwo wypuści dopiero w 2019 roku.

Z istnieniem przecieków pogodził się już chyba każdy – jedni je kochają, inni ich nienawidzą. Są jednak osoby, które ujawniają sprawdzające się – oczywiście wraz z upływem czasu – informacje. Jednym z dosyć zaufanych leaksterów jest Roland Quandt, który podzielił się wczoraj na Twitterze informacjami dotyczącymi… Snapdragona 855.

Domyślacie się zapewne, że 7-nm proces technologiczny to nie przypadek – opisywany procesor będzie po prostu idealnym kompanem dla zaprezentowanego wczoraj modemu LTE Snapdragon X24. Czy wiemy o nim cokolwiek więcej? W gruncie rzeczy nie, spodziewamy się go po prostu ujrzeć jako następcę Snapdragona 845, który swoje miejsce znajdzie we flagowych smartfonach na rok 2019. Godny odnotowania jest jeszcze fakt, że w swoim kolejnym ćwierku Roland zaznacza, że wspomniana jednostka będzie pierwszym tego typu układem w ofercie Qualcomma, do produkcji którego wykorzystana zostanie 7-nm litografia.

Być może zwróciliście uwagę, że na zrzucie ekranu pojawiają się dwie literówki – tym samym czytamy developling zamiast developing i Snapdragron zamiast Snapdragon. Jeżeli Roland Quandt się nie myli, to po prostu literówka – miejmy nadzieję, że nie bardzo kiepsko przygotowana mistyfikacja ;).

źródło: Roland Quandt via GSMArena