Znów przyspieszamy Tabletowo, przywitajcie dhosting.pl

Przyznaję: trochę się u nas ostatnio dzieje, ale możecie być pewni, że to jeszcze nie wszystko, co dla Was przygotowałam z moją świetną, redakcyjną ekipą. A skoro tak, musimy mieć niezawodne zaplecze techniczne, które zapewni nam szybkie i wydajne działanie niezależnie od pory dnia i nocy, od ruchu na stronie, przeciążeń, etc. Po 4,5 roku u poprzedniego hostera zdecydowaliśmy się na zmianę – miło jest mi poinformować, że od kilku tygodni działamy z dhosting.pl!

Reklama

Moim nadrzędnym celem, poza dostarczaniem Wam wartościowych treści, jest zapewnienie nieprzerwanego i bezproblemowego dostępu do nich na Tabletowo. A dhosting.pl, podjął się tego wyzwania i – od kilku tygodni – z sukcesami je realizuje.

Potwierdzeniem tych słów niech będzie choćby fakt, że nawet nie odczuliście na sobie wspomnianej zmiany. Ale tu podziękowania należą się nie tylko samemu dhosting.pl za świetną współpracę, ale również Łukaszowi, który to wszystko spiął i skoordynował tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Ja zdecydowanie jestem!

Reklama

Elastyczny Web Hosting

Tabletowo rozwija się z prędkością światła i nie trzeba daleko sięgać pamięcią, by przywołać ostatnie zmiany – było ich sporo. Wraz ze zmianami wymagania naszej strony rosną. Zmiana usługodawcy nie wiązała się tylko z dbaniem o parametry usługi – zwiększyliśmy wydajność strony z jednoczesnym obniżeniem kosztów i buforem na dalszy rozwój.

Ta sztuka udała się dzięki usłudze Elastyczny Web Hosting, którą dostarcza właśnie wspomniany dhosting.pl (więcej info na ich stronie). I co zyskaliśmy?

Skok wydajności był znaczący już od pierwszego dnia, ale żeby mieć pewność, że to nie placebo, odczekaliśmy jeszcze dwa tygodnie, by porównać szybkość. Czas generowania strony skrócił się dwukrotnie, czas odczytu z bazy prawie trzy.

Dodatkowo statystyki wykorzystania, estymacje kosztów oraz zarządzanie obciążeniem pozwalają monitorować i dostosować usługę do swoich potrzeb. Jednocześnie dzięki autoskalowaniu z możliwością ustawienia górnego pułapu dla parametrów, nie zaskoczy nas nagły wzrost ruchu, gdy np. Kasia oświadczy, że rzuca wszystko i wyjeżdża w Bieszczady ;).

Całość pozwala skupić się na rozwoju samej strony, bez uporczywych myśli z tyłu głowy, które zmuszają do ciągłego zastanawiania czy hosting na pewno wydoli. Ten po prostu działa i to działa doskonale!

dhosting.pl, z mojej strony kudosy za świetny produkt!

Mam wielką nadzieję, że nasza współpraca z dhosting.pl będzie układała się tak dobrze, jak od samego początku, przez długie miesiące, a może nawet i lata – bo wiecie, ja jestem stała w uczuciach :).

A zmiany, choć bardzo często boimy się tego, co przyniosą, są nam potrzebne. Na Tabletowo ostatnio dzieje się tak dużo, że samej trudno jest mi spamiętać, co już zrealizowaliśmy, a co jeszcze przed nami – bo zdecydowanie nie zamierzam zwalniać tempa. Dopiero co stuknęło nam siedem lat. Ale najważniejszą informacją ostatnich tygodni był fakt, że nawiązaliśmy partnerstwo z Komputronikiem – już samo to dodało nam skrzydeł. Odpaliliśmy też własny podcast – HehTech, którego dziewiąty odcinek możecie posłuchać tutaj. Żeby tego było mało, wystartowaliśmy świeżo z nową działką na Tabletowo, jaką jest Kultura – o Netflixie, Spotify i Tidalu. A to wciąż nie wszystko, co dla Was szykujemy.

Prawda jest bowiem taka, że jak już się rozpędzę, to bardzo trudno jest mnie zatrzymać. A jeszcze jak mam przy sobie takich kompanów, jacy towarzyszą mi w naszej redakcji, to już w ogóle nie ma rzeczy niemożliwych.


Na koniec chcielibyśmy podziękować naszemu dotychczasowemu, fioletowemu dostawcy hostingu, firmie zenbox. Sporo razem przeszliśmy przez te ostatnia lata, dzięki, że byliście z nami!