Postaw swój pierwszy krok w branży e-sportowej! ESL rozpoczyna własny program stażowy

Imprezy e-sportowe to nie tylko główne gwiazdy w postaci graczy. Wystarczy wychylić głowę kawałek za scenę, by zobaczyć jak wiele osób dba o to, by transmisja oraz ogólna otoczka wyglądała możliwie jak najbardziej profesjonalnie. Dla wszystkich zainteresowanych właśnie pracą od kuchni, ESL przygotował program staży, który pozwoli im postawić swój pierwszy krok w tejże branży.

Rozwiejmy od razu wszelkie wątpliwości – polski oddział Electronic Sports League kieruje inicjatywę głównie w stronę studentów, więc nie jest to program dla absolutnie każdego. Poszukiwane są osoby zainteresowane tematyką e-sportową, które będą w stanie poświęcić po 40 godzin tygodniowo. Oczywiście ESL gwarantuje elastyczne dostosowywanie grafiku tak, żeby móc odpowiednio pogodzić pracę z codziennymi zajęciami na uczelni. Staż ma się rozpocząć już w październiku tego roku i zakończyć w marcu 2019. Przyjęci kandydaci mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 1500 złotych netto i otrzymanie stosownego certyfikatu na koniec, który równie dobrze może się później liczyć jako dowód na odbycie obowiązkowych praktyk. Dodatkowo najlepsze osoby mogą otrzymać ofertę pracy na stałe.

ESL nie zamierza jednak zatrudnić stażystów tylko do noszenia herbaty, biegania do sklepu po sprawunki czy okazjonalnego zamiecenia/umycia podłogi. Na chwilę obecną poszukiwane są młode osoby na 6 stanowiskach:

  • Zarządzanie eventami w Katowicach, gdzie w zadaniach mowa jest o kontakcie z firmami wykonawczymi, dialogu z klientem, a także organizacji oraz planowaniu samego wydarzenia;
  • Sprzedaż w Warszawie to z kolei bardziej kreatywna posada, gdzie zatrudnieni będą skupiać się na wspieraniu działu sales podczas spotkań z klientami, pomagać w procesie tworzenia nowych produktów lub też zajmą się uzupełnianiem ofert i prezentacji sprzedażowych;
  • Social Media w Warszawie – tutaj stażysta zajmie się tworzeniem strategii, samą komunikacją przez media społecznościowe (mowa o kanałach Cybersport.pl oraz ESL Polska) oraz śledzeniem bieżących trendów/wydarzeń w świecie e-sportu;
  • Zarządzanie projektami w Katowicach koncentrować się będzie na przygotowywaniu odpowiedniej dokumentacji projektowej, prezentacji produktu, kosztorysów czy analizie/badaniu rynku pod kątem cen, kosztów, co potem wykorzystane zostanie w różnej maści przetargach;
  • Produkcja TV w Katowicach to pozycja dla osób chcących przygotowywać koncepcje czy przebieg całego show, a do tego pragną rozwinąć się w zakresie organizacji pracy ekipy realizacyjnej;
  • Edycja wideo w Katowicach to już posada dla miłośników obróbki materiałów audio-wideo, czyli kilkoma słowy speców od postprodukcji czy montażystów.

Kilka słów o samym programie dodał też Aleksander Szlachetko, Dyrektor Zarządzający w ESL Polska:

E-sport to branża, która tworzy nowe zawody, a także wprowadza świeżość do już istniejących. Dynamika rozwoju polskiego oddziału ESL jest ogromna i dlatego postanowiliśmy rozpocząć regularny program stażowy, który pozwoli młodym talentom na zdobycie doświadczenia, a w przyszłości być może dołączenie do nas na stałe. Nasz program stażowy będzie wymagający, ale wyjątkowo atrakcyjny. Nie szukamy stażystów, którzy będą przysłowiowo parzyć kawę, lecz wezmą realny udział w naszych działaniach biznesowych czy na pierwszej linii frontu staną z wyzwaniami przy organizacji e-sportowych widowisk i transmisji telewizyjnych.

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udziału w stażu, to odsyłam Was na oficjalną stronę inicjatywy – Road to ESL. Znajdziecie tam przede wszystkim więcej informacji o samym programie, ale też będziecie mogli zgłosić tam swoją kandydaturę poprzez wysłanie odpowiedniego formularza aplikacyjnego. Macie czas do 16 września, więc radzę się sprężyć. ESL oczywiście nie wyklucza, że program nie otrzyma stosownej kontynuacji w przyszłości, choć zapewne w następnej edycji zmienią się same stanowiska.

Dla niektórych osób 1500 złotych netto może wydawać się niską kwotą, ale osobiście wydaje się, że warunki jakie daje ESL są naprawdę dobre. Zamiast dorabiać sobie w barze przy nalewaniu piwka, można zdobyć masę cennego doświadczenia przy sporych, kosztownych projektach. Dodatkowo sam staż to z pewnością cenna lekcja życiowa, ale też i potężny wpis do CV, który przyda się później, czyli w trakcie poszukiwania pierwszej pracy… a jako, że sam niedawno przez to przechodziłem, to potwierdzić mogę, iż proces ten do najprostszych nie należy.

Zresztą nie patrząc nawet na same korzyści materialne czy zawodowe, to możliwość pracy w branży e-sportowej bez wcześniej zdobytego doświadczenia, wydaje się bardzo interesująca. Mówię to zwłaszcza w kontekście osób, które kochają oglądać eventy tego typu, a nawet jadą dla nich przez większą część kraju. Dla wszystkich ciekawskich tego, co kryje się za potężnymi telebimami Spodku w Katowicach, to praktycznie oferta nie do odrzucenia.

źródło: dobreprogramy.pl, whatnext.pl | zdjęcie główne: esl-one.com