Bo jeden notch to za mało – Sharp Aquos R3 ma dwa wycięcia w ekranie

Sharp Aquos R3 (fot. Sharp Aquos Mobile)

Producenci mają różne sposoby na pokrycie wyświetlaczem jak największej części panelu przedniego. Sharp jednak (już po raz kolejny) zdecydował się na niespotykaną w smartfonach innych marek strategię i zastosował ekran z dwoma wycięciami. I chociaż wygląda to dosyć dziwnie, to Sharp Aquos R3 może jednocześnie pochwalić się świetną specyfikacją.

Pierwszym smartfonem Sharpa z wyświetlaczem z dwoma wycięciami był Sharp Aquos R2 Compact – model ten zadebiutował na rynku w połowie listopada 2018 roku. Teraz do grona „odmieńców” dołącza Sharp Aquos R3, który jest flagowcem z krwi i kości, nawet jeśli wygląda nieco inaczej niż większość high-endów.

Specyfikacja Sharp Aquos R3

Wyświetlacz w tym modelu ma – oprócz wycięcia w górnej i dolnej części – przekątną 6,2 cala, proporcje 19,5:9 i rozdzielczość 3120×1440 pikseli. Ekran wykonany jest w technologi Pro IGZO i charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz, dzięki czemu m.in. szybciej i dokładniej reaguje na wykonywane na panelu gesty.

Sercem Sharpa Aquos R3 jest ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 2,8 GHz + 1,7 GHz z układem graficznym Adreno 640. Do kompletu są 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Producent nic nie wspomina o możliwości rozszerzenia tej ostatniej przy pomocy kart microSD, więc smartfon najpewniej ich nie obsługuje.

Sharp Aquos R3 (fot. Sharp Aquos Mobile)

Na tyle Sharpa Aquos R3 znajduje się podwójny aparat, w którym pierwszy z obiektywów charakteryzuje się parametrami 12,2 Mpix, f/1.7, 78° FOV i odpowiada wyłącznie za robienie zdjęć. Drugi zaś ma 20 Mpix, f/2.4, 125° FOV i nagrywa jedynie filmy. Na przodzie producent umieścił z kolei pojedynczy aparat o rozdzielczości 16,3 Mpix z przysłoną f/2.0 i obiektywem o polu widzenia 80° (FOV).

Na pokładzie Sharpa Aquos R3 znajdują się też czytnik linii papilarnych (na panelu przednim) i głośniki stereo wspierane przez technologie Dolby Atmos i Dolby Vision (te dwie ostatnie mają wspólnie zapewnić lepsze wrażenia podczas oglądania materiałów wideo). Do tego smartfon oferuje również funkcję odblokowywania dostępu do urządzenia za pomocą skanu twarzy.

Sharp Aquos R3 pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie, a za jego zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3200 mAh ze wsparciem dla technologii ładowania indukcyjnego 11 W (zgodnie ze standardem Qi). Całość ma wymiary 156x74x8,9 mm i waży 185 gramów.

Cena Sharp Aquos R3

Smartfon zadebiutował w Japonii i na razie nie wiadomo, czy trafi do sprzedaży w innych krajach. Producent nie podał sugerowanej ceny tego modelu.

Źródło: Sharp

Exit mobile version