Uprawiasz sport i szukasz odpowiedniej kamery 4K? Najnowszy SJCAM SJ8 Pro jest dla Ciebie | Tabletowo.pl

Uprawiasz sport i szukasz odpowiedniej kamery 4K? Najnowszy SJCAM SJ8 Pro jest dla Ciebie

Dołącz do dyskusji 0

Firma SJCAM jest znana ze swoich kamer wśród miłośników rejestrowania mocnych wrażeń. Do już dostępnych modeli oficjalnie dołączyła nowa seria urządzeń, SJ8. Póki co, należą do niej trzy modele: Air, Plus i najbardziej rozbudowany, Pro.

SJCAM SJ8 Plus i SJCAM SJ8 Pro posiadają taki sam, siedmiosoczewkowy obiektyw o kącie widzenia 170° i jasności f/2.8 – dla lepszej jakości zastosowano dwie soczewki asferyczne. Sensory w rodzinie SJ8 się różnią – najprostszy SJCAM SJ8 Air ma sensor Panasonica, wystarczający do nagrywania obrazu o rozdzielczości 1296P przy 30 fps. Modele wyższe mają sensory Sony, zdolne do nagrywania obrazu w rozdzielczości 4K, przy czym SJCAM SJ8 Plus (IMX117) obsługuje tę rozdzielczości przy 30 fps, a SJCAM SJ8 Pro (IMX 377) przy 60 fps. Do tego oba mogą także nagrywać w rozdzielczości FHD z prędkością do 120 fps.

Za dobrą jakość nagrań odpowiadać będzie również stabilizacja obrazu: tylko najprostszy model SJCAM SJ8 Air jest jej pozbawiony, natomiast SJCAM SJ8 Plus i SJCAM SJ8 Pro są wyposażone w podwójną, optyczną i elektroniczną stabilizację, przy czym model Plus ma żyroskopową trójosiową, a Pro sześcioosiową.

Wszystkie wersje obsługiwane są za pomocą sporego, 2,33-calowego ekranu dotykowego o rozdzielczości 720×480 pikseli. SJCAM SJ8 Plus i SJCAM SJ8 Pro mają dodatkowy, monochromatyczny ekranik OLED o rozmiarze 0,96 cala, na którym sprawdzić można najważniejsze w danym momencie informacje.

fot. SJCAM

Za zasilanie odpowiada wbudowana bateria o pojemności 1200 mAh, wystarczająca na 130 minut pracy SJ8 Air, 100 minut SJ8 Plus i 90 minut SJ8 Pro przy wyłączonym ekranie i Wi-Fi. Skoro zaś już o Wi-Fi mowa, to warto zaznaczyć, że dwa mocniejsze urządzenia zdolne są do pracy w paśmie 5 GHz (choć niestety brak zgodności z sieciami AC), co znakomicie przyspiesza współpracę i wymianę danych ze zgodnymi urządzeniami.

Wszystkie modele obsługują karty microSD o pojemności do 128 GB. Do ładowania i komunikacji z komputerem służy port USB-C.

fot. SJCAM

Źródło: SJCAM dzięki Galaktyczny

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona