Sharp Aquos R2 oficjalnie. Takiego podejścia do zdjęć i filmów w smartfonie jeszcze nie widziałem

Sharp Aquos R2 (fot. Sharp)

Każdy nowy smartfon Sharpa jest niespodzianką, bowiem żaden producent nie zaskakuje tak, jak właśnie ten. Zaprezentowany dziś flagowiec, Sharp Aquos R2, jest kolejnym dowodem na to, że do możliwości fotograficznych i filmowych urządzenia mobilnego można podejść również na zupełnie inny, nowatorski sposób.

Sharp Aquos R2 na pierwszy rzut oka nie wygląda specjalnie oryginalnie – szczególnie z tyłu mocno przypomina iPhone’a X. W tym przypadku można to jednak zupełnie pominąć, gdyż największą uwagę należy przykuć do możliwości samego modułu aparatu, który składa się z dwóch oczek. Założę się, że patrząc przez pryzmat innych smartfonów, nie spodziewacie się, że każde z nich ma zupełnie inne zadanie.

Pierwszy z aparatów ma rozdzielczość 16,3 Mpix i służy wyłącznie do nagrywania filmów. Materiały mogą być rejestrowane maksymalnie w rozdzielczości 4K, a kąt widzenia obiektywu wynosi aż 135°. Do tego jest też EIS (elektroniczna stabilizacja obrazu), choć po jej włączeniu pole widzenia się zmniejsza. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak sprawuje się w praktyce. Jedyne, co mogę mu zarzucić, to momentami bardzo widoczny efekt rybiego oka, za którym osobiście nie przepadam – ale coś za coś.

Drugie z oczek w aparacie głównym ma natomiast rozdzielczość 22,6 Mpix i robi wyłącznie zdjęcia. Fotografie da się pstrykać również podczas kręcenia filmów. Co więcej, oprogramowanie modułu wspiera Sztuczna Inteligencja, która sama może automatycznie strzelać fotki, na bieżąco analizując to, co jest rejestrowane i wybierając najlepszy moment na przechwycenie zdjęcia.

Podwójny aparat główny to zdecydowanie najmocniejsza strona Sharpa Aquos R2, gdyż z takim podejściem do tego elementu jeszcze się nie spotkałem. Mimo wszystko wypada jednak przy okazji wymienić pozostałe parametry tego modelu. Smartfon wyposażono w wyświetlacz IGZO o przekątnej 6 cali, współczynniku odświeżania 120 Hz, proporcjach 19:9 i rozdzielczości WQHD+, tj. 3040×1440 pikseli, co przekłada się na 560 ppi. Jego pracę wspiera dodatkowo technologia Dolby Vision. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630. Do kompletu są 4 GB LPDDR4X RAM64 GB pamięci wbudowanej typu UFS z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 400 GB.

Sharp Aquos R2 oferuje również pojedynczą kamerkę 16,3 Mpix z obiektywem szerokokątnym na przodzie i możliwością uzyskania efektu bokeh, tj. rozmazanego tła, głośniki wspierane przez technologię Dolby Atmos, czytnik linii papilarnych oraz pyło- i wodoszczelną obudowę (IP65/IP68). Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo, a energię do działania dostarcza mu niewymienny akumulator o pojemności 3130 mAh, ładowany za pośrednictwem portu USB Typu C. Całość ma wymiary 156x74x9 mm i waży 181 gramów.

Na obecną chwilę nie znamy ceny modelu Sharp Aquos R2. Nie wiemy też, czy smartfon trafi na rynki inne niż japoński, ale jeżeli doniesienia, o których przeczytacie w podlinkowanym poniżej artykule, okażą się prawdziwe, to urządzenie będzie można kupić również w Europie (w zabójczo wysokiej cenie).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/04/03/sharp-e-f1-flagowiec-specyfikacja-cena-data-premiery/

Źródło: Sharp dzięki GSMArena, GizmoChina

Exit mobile version