Archos 50f Neon, budżetowiec z Androidem 7.0 Nougat, lada dzień trafi do sprzedaży w Polsce | Tabletowo.pl

Archos 50f Neon, budżetowiec z Androidem 7.0 Nougat, lada dzień trafi do sprzedaży w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Archos w najbliższych dniach rozpocznie w Polsce sprzedaż modelu 50f Neon. Jest to budżetowa propozycja za mniej niż 400 złotych, a więc „automatycznie” skierowana do najmniej wymagających użytkowników. Największą i właściwie jedyną jej zaletą (oprócz niskiej ceny) jest fakt, że pracuje od razu po wyjęciu z pudełka pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Pozostała specyfikacja Archosa 50f Neon obejmuje m.in. 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 854×480 pikseli, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580M 1,3 GHz z układem graficznym Mali-400, 1GB RAM, 8GB lub 16GB (w zależności od wybranej wersji) pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 64GB oraz aparaty: 8 Mpix z diodą doświetlającą na tyle i 2 Mpix na przodzie.

Archos 50f Neon pracuje – jak zostało już wspomniane na początku – pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat, jednak najprawdopodobniej nie ma co liczyć na jakiekolwiek aktualizacje, a już szczególnie do nowszych wersji. Energię smartfonowi dostarcza (wyjmowalny) akumulator o pojemności 2000 mAh. Trzeba też wiedzieć, że z uwagi na zastosowanie takiego, a nie innego procesora łączność odbywa się w standardzie maksymalnie 3G (czyli brak LTE).

Archos 50f Neon ma wymiary 144x72x9,4 mm i waży 168 gramów, a więc dość sporo – szczególnie, że bateria (która najczęściej zwiększa ogólną wagę każdego urządzenia) ma pojemność zaledwie 2000 mAh.

Smartfon będzie dostępny na polskim rynku w dwóch wersjach: z 8GB lub 16GB pamięcią wewnętrzną. Ta pierwsza kosztować ma 359 złotych, natomiast druga – 389 złotych. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Archos 50f Neon

Źródło: informacja prasowa przez gsmManiaK

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona