Podobają Ci się ikony z Androida O? Możesz je mieć już teraz! | Tabletowo.pl

Podobają Ci się ikony z Androida O? Możesz je mieć już teraz!

...oczywiście nie za darmo

Dołącz do dyskusji 0

Jednym z reprezentacyjnych elementów Androida O będą ikony systemowe. Oczywiście w formie oryginalnej pojawią się tylko na Nexusach i Pixelach, natomiast na innych urządzeniach trzeba się zaopatrzyć w paczki ikon. I właśnie w tym momencie muszę Wam przedstawić O Icon Pack.

Saurabh Gupta to deweloper z kilkuletnim doświadczeniem w tworzeniu paczek ikon i to właśnie on stworzył O Icon Pack. Co ciekawe, pojawienie się tej paczki w Sklepie Play nie było dla autora łatwym procesem. Początkowo aplikacja ta nazywała się Android O Icon Pack. Google wycofał ją za nazwę, a dokładnie za niepoprawne użycie słowa Android. W tym wpisie na Google Plus Saurabh dokładnie wyjaśnił problem, jednak dla ludzi nie chcących tego czytać, streszczę: nazwą niepoprawną aplikacji jest Android Media Player, natomiast poprawną jest Media Player for Android (dziwne, jednak naprawdę tak jest). Kiedy autor zmienił nazwę to Google czepiło się użytych logo aplikacji, które podobno łamały prawa autorskie (co kompletnie sfrustrowało twórcę, który ikony tworzy od kilku lat i nigdy nie miał takich problemów).

Po kilku dniach emocji aplikacja została przywrócona do Sklepu Play. Autor wycenił ją na 9,09 złotych, co jest dosyć wysoką ceną jak na paczkę ikon. Jednak Saurabh Gupta przygotował specjalną promocję, która trwać będzie przez cały ten tydzień. A ile wynosi koszt po przecenie? Dokładnie 5,29 złotych. Jeśli kupicie aplikację, a ona Wam się nie spodoba, to nie martwcie się – macie nawet 48 godzin na zwrócenie paczki ikon oraz odzyskanie pieniędzy.

A jak taką paczkę ikon zainstalować? Po pierwsze należy korzystać z Custom Launchera. Najpopularniejszym jest Nova Launcher, jednak O Icon Pack jest zgodny także z wieloma innymi, które zostały wymienione w opisie aplikacji w Sklepie Play. Następnie należy uruchomić program, a w nim kliknąć w ikonkę używanego przez nas Launchera. Po tym działaniu standardowe ikony powinny zostać zamienione na nowe.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona