PIQO to mały i przenośny projektor z dużym potencjałem - Tabletowo.pl

PIQO to mały i przenośny projektor z dużym potencjałem

Dołącz do dyskusji 0

Ile razy zdarzyło się Wam oglądać ze znajomymi film na tablecie lub laptopie? Gdy w pobliżu nie ma żadnego większego ekranu, idealnym rozwiązaniem byłoby uczynienie ekranem.. którejś ze ścian. Takie rozwiązanie oferują projektory, jednak zazwyczaj urządzenia renomowanych marek oferujące przyzwoite parametry obrazu są zbyt drogie i mało poręczne. A co gdyby stworzyć niewielki, przenośny projektor, który oferowałby bardzo dobrą jakość obrazu, a zarazem nie zrujnowałby Wam portfela? Przed Wami PIQO.

Niewielkie rozmiary, potężna moc

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku tego typu projektów, również i ten realizowany jest poprzez platformę crowdfundingową. Producentem urządzenia jest firma Piqo Projector, z siedzibą w Los Angeles. Niestety przedsiębiorstwo nie udostępnia o sobie wielu informacji – jedynie suche fakty, iż ich inżynierowie są niesamowicie doświadczeni. Nic odkrywczego.

Samo urządzenie to sześcian o długości boku 5.71 cm, ważący 210 g. Rzucany przez projektor obraz cechuje się dobrą jasnością na poziomie 200 lumenów, oraz wysoką rozdzielczością Full HD (1920 x 1080 pikseli). Maksymalna wielkość obrazu jaką możemy uzyskać to 240 cali.

Tabletowo.pl PIQO to mały i przenośny projektor z dużym potencjałem Akcesoria Android iOS Windows

/fot. Indiegogo.com

PIQO posiada wbudowane WiFi, Bluetooth 5.0 oraz głośniki Hi-Fi opracowane przez inżynierów Harman Kardon i Bose. Na jego wierzchu znajduje się płytka dotykowa do sterowania funkcjami urządzenia. Pracuje ono na systemie operacyjnym Android 7.0 Nougat, który oferuje także dostęp do Sklepu Play. Możliwości są zatem nieograniczone.

Tabletowo.pl PIQO to mały i przenośny projektor z dużym potencjałem Akcesoria Android iOS Windows

/fot. Indiegogo.com

Producent chwali się zastosowaną pojemną baterią, która ma pozwolić aż do 5 godzin wyświetlania obrazu. Ponadto w urządzeniu zastosowano szybkie ładowanie, dzięki któremu już 15 minut ładowania ma pozwolić na jedną godzinę seansu. Projektor jest kompatybilny zarówno z urządzeniami pracującymi na systemie Android, jak i z tymi pracującymi na  systemie iOS, MacOS (AirPlay) czy Windows. Obraz może być z nich przesyłany na projektor za pomocą WiFi oraz Bluetooth. Istnieje także możliwość podłączenia zewnętrznego nośnika USB z multimediami.

Tabletowo.pl PIQO to mały i przenośny projektor z dużym potencjałem Akcesoria Android iOS Windows

/fot. Indiegogo.com

Cena nie zwala z nóg

I jak to bywa w przypadku portali crowdfundingowych, mamy tutaj do czynienia z atrakcyjną ceną. Najtańszy zestaw, oferujący sam projektor został wyceniony na 299$, przy cenie sklepowej wynoszącej (rzekomo) 700$. Nabywając PIQO będziecie się jednakże musieli uzbroić w cierpliwość, gdyż przewidywana data wysyłki to marzec 2019. Do końca kampanii pozostało 16 dni.

Ciekaw jestem, czy twórcy tego małego projektora będą w stanie wywiązać się ze swoich obietnic.

Źródło: Indiegogo.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona