Jak widzę ten smartfon, to od razu przypomina mi się gość z reklamy mówiący "Panasonic" - Tabletowo.pl

Jak widzę ten smartfon, to od razu przypomina mi się gość z reklamy mówiący „Panasonic”

Dołącz do dyskusji 0

Były czasy, kiedy czytałeś na opakowaniu sprzętu nazwę producenta, i myślałeś sobie: „O, to musi być dobre, bo zrobiła to dobra firma”. Produkty Philipsa, Panasonica czy Sony były synonimem znakomitej jakości, najwyższej dbałości o szczegóły i nierzadko obiektem westchnień nastolatków, których nie było stać na wieżę stereo czy discmana. Obecnie wiele firm zatarło się w świadomości konsumentów, a ich miejsce zajęły inne. Nie oznacza to, że starzy wyjadacze branży składają broń. Od czasu do czasu pojawiają się takie produkty jak Panasonic Eluga Pure.

I to nie jest tak, że ci producenci mają czym walczyć. Nowozaprezentowany smartfon to kwintesencja budżetowego smartfona z dużym ekranem. Ale u producenta widać tę wolę walki, chęć zaznaczenia swojej obecności na rynku, choć jasne jest, że nie ma już szans na nim na poważnie zaistnieć.

Tabletowo.pl Jak widzę ten smartfon, to od razu przypomina mi się gość z reklamy mówiący "Panasonic" Android Nowości Panasonic Smartfony

Panasonic Eluga Pure ma 5,5-calowy ekran, przykryty szkłem 2.5D. Wyświetlacz pracuje w rozdzielczości HD, więc na taką przekątną to żadna rewelacja. Sercem smartfonu jest czterordzeniowy MediaTek MT6737, do tego wyposażono go w 2 GB RAM i pamięć 16 GB.

Pełna specyfikacja:

  • 5.5-calowy ekran (1280 x 720 pikseli) HD 2.5D
  • 64-bitowy MediaTek MT6737 (1,25 GHz) z procesorem graficznym Mali-T720
  • 2 GB pamięci RAM
  • 16 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalna dzięki microSD
  • Tylna kamera – 13 MPix z lampą błyskową LED
  • Kamera z przodu – 8 MPix
  • 4G LTE, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS
  • Akumulator o pojemności 2900 mAh
  • Android 6.0 Marshmallow z interfejsem FitHome
  • Wymiary: 152x 76.8x 8.9 mm
Tabletowo.pl Jak widzę ten smartfon, to od razu przypomina mi się gość z reklamy mówiący "Panasonic" Android Nowości Panasonic Smartfony

Panasonic Eluga Pure będzie dostępny w sprzedaży od 27 marca, w cenie 4990 dolarów tajwańskich (jakieś 650 zł bez podatku). Smartfon raczej nie będzie dostępny poza Tajwanem.

Zawsze bierze mnie na wspominki, kiedy widzę premiery, taką ja ta. Jest coś w tych firmach, które za dzieciaka uważało się za świetne i nie do pobicia. Oczywiste jest, że teraz nie kupiłbym takiego smartfonu, i że propozycje producentów, którzy kiedyś w branży elektronicznej byli nie do ruszenia, obecnie nie we wszystkich jej dziedzinach radzą sobie równie dobrze. Ale… czy te firmy nie poruszają w Was jakiejś czułej struny nostalgii?

źródło: fonearena, Panasonic

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona