Opera Software kupuje Skyfire Labs | Tabletowo.pl

Opera Software kupuje Skyfire Labs

Dołącz do dyskusji 0

Firma Opera Software wydała niedawno oświadczenie prasowe dotyczące zakupu firmy Skyfire Labs. Nowy nabytek będzie kosztował producentów popularnej przeglądarki około 155 milionów dolarów a cała transakcja zakończy się prawdopodobnie 15 marca bieżącego roku. Lars Boilesen, szef Opera Software, ogłosił iż Skyfire Labs idealnie wkomponowuje się w ich firmę i z pewnością będzie miało znaczny wpływ na jej rozwój na rynku aplikacji dla tabletów i telefonów.

Firma Skyfire Labs zasłynęła na rynku mobilnych przeglądarek internetowych technologiami Skyfire Rocket Optimizer oraz Skyfire Horizon. Pierwsza z nich pozwala na przyśpieszenie działania internetowych odtwarzaczy multimedialnych (w tym Adobe Flash) na urządzeniach mobilnych nawet o 60%. Rocket Optimizer automatycznie wykrywa problemy ze streamingiem i rozpoczyna działanie w ciągu milisekund. W większości przypadków eliminuje to popularne problemy z internetowymi odtwarzaczami, takie jak długie ładowanie, częsty rebuffering czy zacinanie się obrazu bądź dźwięku w podczas oglądania filmu. Szczęśliwcy którzy nie doświadczali wcześniej tych problemów, dzięki Rocket Optimizer będą mogli zaś oglądać filmy w wyższej jakości bez utraty płynności odtwarzania. Skyfire Horizon pozwala natomiast na zwiększanie funkcjonalności przeglądarek poprzez zestaw rozmaitych rozszerzeń, jednocześnie dając wydawcom nowe możliwości zarabiania na swoich witrynach. W planach firmy Opera są już np. „przepustki” umożliwiające czasowe korzystanie z płatnych serwisów bądź aplikacji.

Wszystko wskazuje więc na to, że w ciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się całkiem sporej zmiany jakościowej w mobilnej wersji przeglądarki Opera, która i tak znana jest już użytkownikom jako dobry wybór dla osób korzystających z wolniejszych łączy, bądź urządzeń o słabszych parametrach.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona