Nowy, wspólny smartfon LeEco i Coolpada w TENAA. Tym razem z pojedynczym aparatem głównym | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Nowy, wspólny smartfon LeEco i Coolpada w TENAA. Tym razem z pojedynczym aparatem głównym

Dołącz do dyskusji 0

LeEco w czerwcu przejęło kolejny pakiet akcji Coolpada, przez co stało się jego największym (choć nie większościowym) udziałowcem. Dzięki temu obie marki zacieśniły współpracę na wielu płaszczyznach. Jednym z pierwszym jej efektów był wspólny smartfon – Cool1. Teraz na horyzoncie pojawił się kolejny.

Urządzenie o oznaczeniu kodowym C107 pojawiło się niedawno w TENAA. I choć agencja przypisała jego autorstwo Coolpadowi, to na dole panelu tylnego możemy zobaczyć charakterystyczne logo, które znalazło się również na obudowie Cool1. Jest więc niemal pewne, że swój wkład w stworzenie tego smartfona miało także LeEco.

TENAA podaje, że C107 wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,8 GHz (którym może – aczkolwiek nie musi – być Qualcomm Snapdragon 652 z układem graficznym Adreno 510, jak w Cool1), 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej (bez wsparcia dla obsługi kart microSD), aparaty: 13 Mpix na tyle z podwójną diodą doświetlającą i 8 Mpix na przodzie oraz port podczerwieni.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow i zasilany jest przez akumulator o pojemności 4000 mAh (zapewne z funkcją szybkiego ładowania). Całość ma wymiary 152×74,8×8,2 mm i waży 162 gramów, a do sprzedaży trafi w co najmniej kilku wersjach kolorystycznych.

C107 wygląda na wersję Lite Cool1, więc możliwe, że właśnie z takim dopiskiem trafi na rynek. Oba smartfony mają bowiem tak dużo wspólnego, że trochę bez sensu byłoby traktowanie nadchodzącej nowości jako całkowicie oddzielnego tworu.

Źródło: TENAA

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona