Nadchodzą pierwsze aplikacje na Ubuntu Touch | Tabletowo.pl

Nadchodzą pierwsze aplikacje na Ubuntu Touch

Dołącz do dyskusji 0

Mimo że mobilna wersja najpopularniejszego wcielenia systemu Linux dostępna jest już od lutego, to jednak jak na razie nie było dla niej żadnego sensownego zastosowania, gdyż najzwyczajniej w świecie brakowało w nim aplikacji. Sytuacja ta ma jednak niedługo ulec zmianie.

Firma Canonical zapowiedziała bowiem nadejście dwóch zestawów aplikacji dla systemu Ubuntu Touch. Pierwszy z nich będzie nosił nazwę Core Apps i znajdziemy w nim najbardziej podstawowe aplikacje, takie jak zegar, kalendarz, menedżer plików czy aplikacja pogodowa. W skład drugiego zestawu, noszącego nazwę App Collection, wejdzie ponad 40 aplikacji stworzonych przez niezależnych deweloperów. Znajdziemy wśród nich między innymi kilka gier (w tym sudoku i szachy), odtwarzacz muzyki czy konwerter jednostek.

Jak widać Ubuntu Touch zaczyna powoli nabierać kształtów i już niedługo może stać się systemem użytecznym również dla przeciętnego użytkownika. Więcej informacji na temat tego systemu znajdziecie na jego oficjalnej stronie Wiki.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona