Microsoft zamyka serwis społecznościowy, o którego istnieniu prawdopodobnie dowiesz się z tego newsa | Tabletowo.pl

Microsoft zamyka serwis społecznościowy, o którego istnieniu prawdopodobnie dowiesz się z tego newsa

Dołącz do dyskusji 0

So.cl, mało znany i w większości zapomniany projekt sieci społecznościowej, prowadzony przez Microsoft Research FUSE, jest właśnie zamykany. Słyszeliście o nim cokolwiek w ciągu ostatnich lat?

Serwis został uruchomiony pod koniec 2011 roku jako sieć, której celem było „wspólne odkrywanie nowych rzeczy, a nie komunikacja”. Początkowo So.cl był przeznaczony dla studentów, a później możliwość dołączenia do serwisu otworzono przed wszystkimi. Powstała nawet aplikacja mobilna.

Kiedy pojawiły się pierwsze zrzuty ekranu z interfejsu portalu, sporo osób zakładało, że Microsoft zamierza zbudować własną sieć społecznościową, która miałaby konkurować z Facebookiem. Był to czas, gdy takie pomysły uchodziły jeszcze za możliwe do spełnienia – inne firmy też były skłonne to robić. Na przykład Google wystartowało w 2010 roku z Google Buzz.

Jednak So.cl nigdy nie próbowało stawać w szranki z Facebookiem. Do serwisu można było sie nawet za pośrednictwem Facebooka zalogować. Gdyby chcieć porównać do czegoś dzieło Microsoftu, to najbliższym odpowiednikiem byłby chyba Pinterest, gdyż skupiał się on głównie na prezentowaniu treści wizualnych.

Tak, czy inaczej, So.cl cichutko sobie egzystował na uboczu głównego nurtu sieci społecznościowych, nie zwracając na siebie zbytniej uwagi. Teraz, po ponad pięciu latach istnienia, wtyczka portalu zostanie wyciągnięta.

So.cl był wspaniałym miejscem dla twórczej ekspresji, a także czymś, co pomagało cieszyć się poparciem ludzi o podobnych gustach i poglądach, którzy dzielili się różnymi dobrymi rzeczami z innymi, i wspólnie z innymi przeżywali nowe doświadczenia. Wspierając Was, unikalną społeczność twórców na So.cl, mogliśmy zdobyć bezcenne doświadczenie – jak można umożliwiać działanie i podtrzymywać zainteresowanie społeczności, jak również opracowywać nowatorskie sposoby na tworzenie, kolekcjonowanie i dzielenie się cyfrowym dobrem, które kochamy.
– Microsoft

Zatem: czy Microsoft ma oprócz LinkedIn jakąś sieć społecznościową? Ma – do 15 marca. Później So.cl przestanie istnieć.

źródło: So.clTechCrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona